Od koho přišla pozvánka na sobotní exhibici Navždy v našich srdcích?
Volal mi Jaromír Šilhan a zeptal se mě, jestli bych přijel. Nic jsem v tomhle termínu neměl, takže pro mne nebyl problém přijet.

Zamlouvají se vám podobné akce?
Určitě. Bylo to pěkné. Sešla se zde dobrá parta. Podařilo se udělat i legraci a občas to vypadalo jako fotbal (směje se). Doufám, že se diváci pobavili.

Po zápase byla naplánována i dražba věcí včetně dresu Marka Židlického. Proč jste něco nevěnoval vy?
Nic jsem do aukce nevěnoval a ani mi to nebylo řečeno. Popravdě jsem vůbec nevěděl, jaký bude program. Den před akcí mi akorát Míra (Šilhan) poslal vyfocený plakát s věcmi. Moc jsem to však nepročítal, poněvadž jsem byl hodně zaneprázdněn.

V pondělí vám začala příprava v Liberci. Nebyl problém najít si nějaké okénko?
Letní přípravu si dělám sám pár let dozadu. Víkendy se stejně většinou netrénuje.

Po sedmi letech jste se vrátil natrvalo do české extraligy. Co vás k tomu přimělo?
Chvilku jsem byl venku a už mě to hodně táhlo zpět domů. Dalším důvodem je rodina. Sice mám ještě malé kluky, kteří nejdou do školy, ale chtěl bych, aby ten starší pětiletý začal chodit do státní školky a naučil se nějaká pravidla před povinnou školní docházkou.

Určitě jste měl nabídek více. Co rozhodlo pro liberecké Bílé Tygry?
Liberec měl výborné jednání. Oslovilo mne to společně s jejich plány do budoucna, tak jsme se dohodli a já jsem preferoval, abych mohl dojíždět z domova, což Liberec splňuje. Mám to pětačtyřicet minut autem. Navíc mají vynikající zázemí. Chtějí se vrátit zpět do play off, kde chyběli v posledních letech. Hodlají se vrátit do play off a doufám, že já budu u toho.

Oslovilo vás i Kladno?
S Rytíři jsem vůbec nejednal.

Ondřej Jícha