Celkem si Kanada vybrala ze starého kontinentu 72 borců, z toho 33 Čechů. „Téměř čtvrtina Čechů je od nás, to je tedy materiál,“ posteskl si trenér juniorky Petr Tatíček (foto), jehož čeká s kolegou Václavem Blažkem doplnění kádru.


Kanaďané si vybrali jako šestého v celkovém pořadí Tomáše Knotka (Halifax Mooseheads), s nímž se počítalo pro extraligové áčko, dále pak jako osmnáctého brankáře Davida Pucholta (Rouyn–Noranda Huskies), dvaadvacátého Jana Daleckého (Swift Current Broncos), padesátého Jaroslava Kružíka (Barrie Colts), hned za ním skončil Jan Piskáček (Cape Breton Screaming Eagles) a sedmdesátý Jan Kupec (Prince George Cougars). „Odejdou všichni, už to nahlásili. Problém vyvstane v útoku, protože s Knotkem jsme přece jen počítali stejně jako s Daleckým a Kupcem. Hlavní potíž je ale v bráně,“ přiznává Tatíček.


Na post jedničky totiž počítal s Pucholtem, neboť Cikánka chce áčko a další adept Bína onemocněl v lednu mononukleózou a dosud netrénoval. „Má přijít až na led. Uvidíme také, jak to nakonec dopadne s Cikánkem. Vše se teprve bude řešit,“ dodal Petr Tatíček.