„Ukázalo se, jak je soutěž vyrovnaná. My si na Vítkovicemi docela věřili. U nich jsme vsezoně těsně prohráli a doma jasně vyhráli. Teď nám pomohl první zápas, který jsme po skvělém výkonu brankáře Cikánka vyhráli jedna nula. Na ledě soupeře nás uklidnil první gól už po minutě hry a navíc po krásné akci,“ řekl kouč Petr Tatíček.

Jemu i kolegovi Václavu Blažkovi odešlo před začátkem sezony několik borců do zámořských soutěží, navíc nemohl počítat ani sbeky Trončinským a Růžičkou, již pomáhají áčku. „Chtěli jsme se dostat alespoň do play-off. To vyšlo a dokonce jsme vosmičce. Navíc dostávají šanci mladí hráči, vždyť třeba obránci Slánský, Vrba a Šmíd mají teprve dorostenecký věk,“ těší Tatíčka.

Junioři Kladna se proti Vítkovicéím mohli spolehnout jen na dva střelce, zato ale exkluzivní. Petr Procházka rozhodl první duel a ve druhém vstřelil hattrick. Eitler přidal góly dva. „Procházkovi to tam padalo. Eitler vsezoně hrál na vlastní žádost vPézetce, chtěl se soustředit na školu. Teď ale ukazuje dobrou formu,“ uznal kouč KEBu.

Jméno čtvrtfinálového protivníka se Kladenští dozvěděli teprve včera večer po naší uzávěrce, série vypukne vpondělí 3. března. A hrát se bude už jinak. Začne se na ledě lépe postaveného týmu, ve středu si oba pořadatelství vymění, případný třetí duel se odehraje vpátek opět u lépe postaveného mužstva.