„Tihle kluci nejenže podávají dobré výkony, ale i v tréninku je vidět, že je hokej baví. Výsledky jsou – kromě dvou proher se Slavií, kde jsme ale rozhodně nebyli horším týmem, také slušné, přitom jsme ještě ani jednou nebyli kompletní," říká Tatíček, jemuž navíc pokaždé schází hráči z prvních dvou pětek.

Zajíc hraje v áčku (a sotva se při svých výkonech do juniorky vrátí), Bunda se Shildhabelem se vážně zranili, kvůli startům v áčku chyběl i Zelingr a další. „Ale jsem optimistický, mužstvo má vážně kvalitu a hráči chtějí pracovat," je přesvědčen Tatíček, jemuž pomáhá s týmem zkušený Jiří Kuchler starší, když Otakar Vejvoda těsně před začátkem sezony nečekaně kabinu i trénování opustil.

Juniorka měla loni výborné dva brankáře, jenže Vladař odešel do Ameriky a Švihálek do áčka. Počítalo se sice, že by v juniorce na výjimku působit mohl, ale pravidla to u gólmanů nedovolují, a tak byl vhozen do vody mladý Stahl. „Ale zatím si vede hodně slušně, zvládá to. Šanci teď proti Slavii dostal také Jiroušek, kterému ale kluci vzadu moc nepomohli. Přesto jsme zápas mohli zlomit, jenže jsme neproměnili dvě penalty, přitom Miura i Janeček je umí," litoval Tatíček.

Jeho tým proti Slavii ale ukázal, že má i hodně odvahy a síly. Po zbytečném hostujícím ataku brankáře Stahla se strhla mela, kterou hodně rychle vyřešil krátkou, ale jasně vyhranou bitkou rytířský silák Jakub Hajný. Slávistovi Viktoru Nestrašilovi (mladší bratr Andreje z Caroliny) nedal žádnou naději. „Já bitky rád nemám, nikdy bych do toho kluky neposílal. Ale oni vedli, je poslední minuta a ještě provokuje brankáře, to se nedělá. Hajný má obrovskou sílu, dělal i kickbox," vysvětlil Tatíček, proč jeho svěřenec tak jednoznačně rvačku ovládl.

Trenéra, jehož syn Petr hrající v německém Ingolstadtu v úterý oslavil 32. narozeniny, nyní čeká stejně jako celý juniorský tým domácí mač proti Litvínovu, ve čtvrtek triumfoval na ledě Plzně po úžasném výkonu 6:1.

Prohlédněte si video z bitky Kladeňáka hajného a Slávisty Nestrašila.