„Mluvili jsme spolu hned v pondělí, ale zatím jen chvilinku. Každopádně si myslím, že přes odliv hráčů pořád ještě talenty máme,“ tvrdí Tatíček, který by hlavně rád vyjádřil podporu nemocnému Zdeňku Müllerovi, s ním áčko také vedl. „Hlavně jsme spolu i hráli, tohle je hrozné. Věřím, že to dobře dopadne, Zdeňka mám rád,“ hlesl.

Co se týče nejzajímavějších mladíků, patří mezi ně aktuálně čtvrtý muž kanadského bodování juniorské extraligy Antonín Melka. Ten mezi mladými vyčnívá dlouhodobě a párkrát se objevil i na lavičce áčka. Stejně jako letní navrátilec ze zámoří Jan Dalecký. „Toho ovšem přibrzdilo dost vážné zranění kolena. Od Vánoc však trénuje,“ upřesnil Tatíček.

Podle něj je v útoku je více zajímavých jmen, hlavně z řad loňského dorostu. Druhý muž kladenského bodování David Stach, momentálně zraněný Jan Doskočil či Vojtěch Butor. „Tihle kluci jsou ale hodně mladí, necelých osmnáct. Butorovi není ještě ani sedmnáct a hraje za dorost, přesto jsou všichni nadějní. U každého je ale otázkou, jak se srovnají s přechodem na dospělý hokej, ten je přece jen výš,“ uvažuje nahlas bývalý borec Kladna.

Doplňuje ještě jména talentovaných obránců. Útočně laděný Jan Látal si mohl zahrát i na MS dvacítek v Kanadě, jen nemoc mu to překazila. Čerstvě sedmnáctiletý Milan Doudera je v reprezentaci také, ostatně jako téměř všichni jmenovaní.

Zkraje sezony to vypadalo, že kladenští junioři sotva soutěž zachrání. Sestup hrozil opravdu hodně a byl by v dějinách kladenského hokeje nevídaný. Svaz ale poté upravil sestupový klíč, hráči se uklidnili a teď dokonce atakují postup do play-off. „Měly sestoupit tři české a jeden moravský tým. Jenže Poruba neměla ani bod a všichni Moravané s ní uhráli v šesti zápasech osmnáct bodů. My ve dvou jen šest a to bylo příliš nespravedlivé. Každopádně to někdo pochopil a udělal prospěšnou změnu. Po ní se mužstvo hodně zvedlo a třeba předvánoční duel s vedoucím celkem moravské skupiny – Havířovem, odehrálo fantasticky. Kluci tam skákali po hlavách a vyhráli čtyři dva. Šance na play-off tady pořád je, do konce základní části chybí ještě osmnáct zápasů,“ uzavřel Petr Tatíček, který si nedávno otevřel se synem, úspěšným hráčem švýcarského Davosu, nové sportovní centrum v Buštěhradu.