A v neděli je čeká další duel, po delší době se představí na domácím ledě v derby proti pražské Spartě (17.30 hodin).

Kladno půjde do utkání tak jako v Boleslavi opět v kompletním složení a podle trenérů dál plně koncentrované. "Už se nám dýchá lépe, ale body potřebujeme dál. Pořád s kolegou Kopeckým dbáme na to, aby se hráči po pátku neuspokojili, konec soutěže ještě není," říká trenér Kladna Petr Tatíček.

Ten se na utkání s tradičním pražským rivalem těší, sám jich jako hráč absolvoval nepočítaně. "Podle mě jsou se Spartou vždycky výborné zápasy. My jim navíc máme co vracet z minula, kdy jsme tam úplně zbytečně prohráli. Umožnili jsme tehdy obrat soupeři naivními chybami a zbytečnými vyloučeními," vzpomněl si Tatíček na porážku 3:6 z Holešovic.

Kladenští tam vedli 1:0 a 2:1, poté ještě Kalla ve 47. minutě vyrovnal na 3:3. Závěr ale patřil Spartě a jejím výtečným přesilovkám. Hrdiny utkání byli Francouz Yorick Treille, bratr kladenského Sachi, a exkladenský Petr Ton. Oba dali po dvou gólech.

Středočeši nemají v posledních letech se Spartou, která ještě usiluje o postup do play-off,dobrou bilanci, ale letos ji konečně dokázali i porazit. Bylo to právě na zimním stadionu v Kladně ve 15. kole s výsledkem 3:1.

Výsledky vzájených zápasů v této sezoně

2. kolo: Sparta - Kladno 5:3 (Gulaši, Broš, Y. Treille, Hanzlík, O´Brien - Kuchler, Toman, Patera)
15. kolo: Kladno - Sparta 3:1 (Kalla, Eberle, Mrázek - Smoleňák)
28. kolo: Sparta - Kladno 6:3 (Ton 2, Y. Treille 2, Luňák, Broš - Bílek, Látal, Kalla)