Druhá změna přijde v mezisvátečním týdnu. Tam měli Rytíři v pátek 30. prosince přivítat na svém ledě Litvínov, ale hrát se bude už o den dříve kvůli přenosu TV stanice Nova sport. Ta už na podzim jeden střet Kladna a Litvínova vysílala, domácí ho vyhráli 4:1.

Paradoxně pouhý den předtím se v televizním duelu představí rovněž. Ve středu 28. prosince hrají na Slavii, tentokrát u toho budou kamery ČT4 sport. Se Slavií se začně v 18.10 hodin, s Litvínovem doma klasicky v půl šesté.

Co se týče pátečního duelu doma s Karlovými Vary, který bude při nahnutém postavení obou celků v tabulce hodně důležitý, trenéři Kladna si místo dál zraněných Kuchlera a Hluchého pozvali Antonína Melku, jemuž se nebývale daří v prvoligovém Písku, kde v posledním utkání proti silné Olomouci zaznamenal hattrick (celkově 4 zápasy - 8 bodů). Nastupoval přitom proti takové veličině, jakou je pořád Jiří Dopita.

V bráně by měl nastoupit po čase Jan Chábera, což potvrdil i asistent kouče Kladna Petr Tatíček.

Tomupadla i jedna hokejové, ale spíš osobní otázka. Trenér národního týmu Alois Hadamczik je naštvaný na kluby, že mu nechtějí pouštět hráče a raději si je nechají na své sváteční akce. Koučovi scházejí prý hlavně centři a neví, kam sáhnout. Proč ale nedá šanci Petrovi Tatíčkovi mladšímu, jednomu z nejlépe hodnocených borců švýcarské ligy?

"Já o tom nerad mluvím, ale přiznám se, že mi to docela dost štve. Kdybynehrál dobře, tak nic neřeknu, ale on už hraje vpodle mě elitním Davosu pět let, daří se mu, dává kolem dvaceti gólů, v play-off byl v bodování druhý. Šanci ale dostal jedinkrát a to byl zraněný," mračí se asistent kouče Kladna.

Možná by pomohl jeden telefonát, ovšem to Tatíček odmítá. "Na tohle nejsem stavěný. Když ho tam nechtějí, tak nechtějí. Možná o něm ani neví," mávl rukou.

"Tak když ne telefonát, zkusíme Kladenský deník: Haló, pane trenére Hadamcziku, prosím o chvilku. Jestli nemáte centry, jeden slušný hraje dobře švýcarskou ligu. Třeba by Švédy a Rusy nezvládl, ale třeba ano. Což to vyzkoušet? Díky a nashle do Kravařů!"