„Pana Tichého rozbolela záda, proto u mě od semifinále zaskočil Pepa, který už se Zdeňkem Müllerem vypadl,“ vysvětlil změnu útočník Montrealu Tomáš Plekanec. Luzumovi, jenž turnaj vyhrál loni s Radkem Gardoněm, připisoval po finálovém mači velkou zásluhu na vítězství. Jejich dvojka totiž vedla nad duem Martin Frolík – Petr Slabý už 8:3 (hrálo se do devíti), ale najednou to bylo 8:7. „Pěkně se vrátili do zápasu, ale pak podával Pepa, dal eso a bylo po nich,“ smál se Plekanec.


Večer v restauraci Zanzibar obdrželi vítězové ceny z rukou nejslavnějšího hráče světa Jaromíra Jágra, jenž turnaj v minulosti hrával také, ale letos se nezúčastnil. „Popřál nám, nic jiného neříkal,“ dodal Plekanec.


Turnaj se stejně jako v minulých letech losoval až ráno. Tentokrát vzal osud do rukou generální manažer HC Kladno Otakar Černý, jenž přisoudil třeba M. Procházkovi bývalého hokejistu Kladna Jana Bláhu, Tomáši Kaberlemu syna Oldřicha Tichého, Petru Tatíčkovi podnikatele Františka Kliku a nové posile Kladna Zdeňku Nedvědovi známého lékaře Petra Barnu.


Celkem bojovalo na kurtech čtrnáct dvojic nejprve ve skupinách a poté vyřazovacím systémem.

Výsledky turnaje

Čtvrtfinále: Petřek, Gardoň – Bláha, Procházka 9:5, Barna, Nedvěd – Tichý, Plekanec 8:9, Slabý, Frolík – Klika, Tatíček 9:8, Mára, Patera – Landa, F. Kaberle 8:9.


Semifinále: Petřek, Gardoň – Luzum, Plekanec 5:9, Slabý, Frolík – Landa, F. Kaberle 9:7.


O třetí místo: Gardoň, Petřek – Landa, F. Kaberle 9:5. Finále: Luzum, Plekanec – Slabý, Frolík 9:7.