Bílí tygři v utkání prováhali svoje možnosti, kterých jim nezkušený tým Kladna nabídl docela dost, byť jinak se pod tlak dostával jen minimálně. Na druhé straně se zápas hodně povedl nové posile Rytířů Miloslavu Hořavovi. První gól parádně vstřelil sám, na druhém Kuchlerově měl svou akcí výrazný podíl. Návrat do Liberce, kde nedávno hodně úspěšně působil, se mu zdařil dokonale. Ve čtvrtek má stejnou možnost proti Brnu…

Sám Hořava v rozhovoru pro Českou televizi přiznal, že jeho tým, který opět nemohl nasadit Pateru, Hlaváče ani Dragouna, vsadil v první třetině na to, že gól nedostane. "To, že jsme dali gól, bylo ještě lepší. Hodně dobrý gól pro nás," pochvaloval si.

Útočnou však naopak zkraje hýřili Severočeši, jenže v největší šanci mladý Jonák minul šibenici. Postupem času liberecký tlak opadal a v závěru třetiny udeřili hosté. Majeský zavezl kotouč do pásma a před brankou našel Hořavu, jenž se skvěle zorientoval a překonal čerstvého libereckého brankáře Schwarze, jenž přišel ze Sparty výměnou za Marka Pince.

Ve druhé části začali hosté hodně aktivně a po dravém výjezdu Hořavy z rohu před branku zakončil Kuchler do odkryté klece na 0:2. Vzápětí mohl zvýšit Eberle, ale skóroval už do posunuté brány.

Tenhle náskok už Kladenští udrželi, přestože zbytečně pustili Liberec do dvou sólových nájezdů, jenže Bortňák ho zakončil zle a ještě se zranil o mantinel a Nedvěda vychytal skvěle Chábera.

Ve třetím dějství si Rytíři vedli zdatně. Kromě několika závarů už Tygry do ničeho nepustili a sami sice pokazili několik brejků volajících po gólu, ale Chábera podruhé v sezoně udržel nulu a výsledek se už nezměnil.

I proto, že v závěru rozpáral hromotluk Urban obličej L. Procházkovi a domácí dohrávali čtyři minuty ve čtyřech.

Perličky: Když hrálo Kladna naposledy v Liberci před televizními kamerami, udělalo před dvěma lety ostudu, když ve druhé části dostalo osm branek a podlehlo 1:8.

Dva ostré hity si připsal Libor Procházka. Nejprve skolil Duška (asi s faulem), pak úplně čistě Galamboše. Byl vůbec vidět, chvilku před koncem se mu ale pomstil Urban, který ho rozpáral vysokou holí a krvácející Procházka předčasně dohrál.

Byl to vůbec první zápas v sezoně, kdy Rytíři nastoupili bez hvězd z NHL a vyhráli. 

Hlasy trenérů po utkání:

Milan Černý (Liberec): „Měli jsme slušný začátek, ale bohužel jsme se nedostali do vedení. Poté jsme paradoxně z první akce soupeře v závěru třetiny sami inkasovali. Ve druhé třetině jsme měli dva samostatné nájezdy, ale neproměnili jsme je. Pak už to byla taková křeč, dobývali jsme kladenskou branku, ale puky se odrážely jinam než jsme potřebovali."

Petr Tatíček (Kladno): „Přijeli jsme do Liberce s tím, že se nesmí opakovat nepovedený výkon z Karlových Varů. Důležité bylo, že jsme se dostali do vedení. Jako zlomový okamžik zápasu považuji dva nájezdy Liberce, které zlikvidoval výborný Chábera. Podali jsme jeden z našich nejlepších výkonů a jsou to pro nás velmi důležité body."


Bílí Tygři Liberec – Rytíři Kladno 0:2 (0:1, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 19. M. Hořava (Majeský, Kuchler), 25. Kuchler (M. Hořava). Rozhodčí: Fraňo, Turčan – Bádal, Svoboda. Vyloučení: 7:5. Bez využití. Diváci: 4102.

Liberec: Schwarz – Čakajík, Vitásek, Čutta, Jánošík, Ulrych, Derner, Výtisk, Štich – Bulíř, Nedvěd, Dušek – Duda, Filippi, Víšek – T. Urban, Bortňák, Kica – J. Vlach, Galamboš, Jonák. Trenéři: Pešán, M. Černý a Kapoun.

Kladno: Chábera – Kameš, Piskáček, Majeský, Černošek, Doudera, L. Procházka, Mocek, David Růžička – M. Látal, Lukáč, Eberle – M. Hořava, Kuchler, Valský – Rudovský, Dalecký, Kuchejda – Obdržálek, Melka, Strnad. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.