Berouňan Radko Gudas vyrůstal velkou část mladých let v Kladně spolu s dalšími skvělými borci svojí generace Jakubem Voráčkem, Michaelem Frolíkem, Jiřím Tlustým nebo Ondrou Pavelcem. Pořád patří k elitě českého hokeje, je jeho nejtvrdším, nejneústupnějším a nejvousatějším mužem.

Tomáš Plekanec na světové zlato nikdy nedosáhl. Asi nejblíž byl na MS 2006 v Rize, kde ale Češi ve finále nestačili na Švédsko. Švédové mu byli v semifinále osudní také na MS 2011, kde měli Češi skvělý tým a Plekanec byl jejich tahounem. O to víc si radosti užívá teď, když ho do týmu asistentů povolal hlavní kouč Radim Rulík. Chlap, jenž ho vedl poprvé v reprezentační dvacítce jako asistent Jaroslava Holíka.

Rulík si vybral do realizačního týmu i další Kladeňáky, někdejší velké hvězdy. Marek Židlický dokonale připravil obránce, které mělo mít třeba Švédsko nebo Kanada podle jmen mnohem lepší, ale opak byl pravdou.

A že Ondřej Pavelec vsadil v bráně na výběr Lukáše Dostála před zkušenějším Petrem Mrázkem? Věděl, že oba jsou skvělí, ale jeho volba byla jednoduše přesná.

Ono do sebe vůbec zapadlo všechno až neuvěřitelně dokonale a Češi zase jednou slaví nádhernou trofej. doma po 39 letech!