Tentokrát si jich užijí i fanoušci, kteří nemohli či nechtěli cestovat do O2 areny.  Kladno totiž hraje v pátek 
i v neděli na svém stařičkém zimáku.

Asistent trenéra Jiří Kopecký prozradil, že vyjma Kaberleho, jenž naplnil svoji měsíční misi a vrátil se domů za moře, a dlouhodobě zraněného Látala, budou mít v pátek k dispozici kompletní tým.

Vedle Kaberleho měl pojistku na měsíc také Jiří Tlustý. Ten však v Kladně pokračuje. „Platím si ji sám, měsíc po měsíci. Uvidíme, jak to bude po reprezentační přestávce," uvedlo křídlo první řady s tím, že trenéru Hadamczikovi řekl, že si za národní tým rád zahraje.

Útočník Caroliny vysekl soupeřům v extralize poklonu. „Není to jednoduché. Dávají si na nás velký pozor a dokáží nám znepříjemnit život. Je to těžké 
a my se s tím musíme srovnat, což se nám teď pár zápasů úplně nedařilo. Musíme se domluvit na nějakých věcech, abychom se vrátili  k lepším výkonům," řekl Tlustý, jenž extraligu považuje  za dobrou průpravu na případné boje v NHL. 

„Zápasové tempo je velká zátěž. Pokud se za mořem začne, tak budeme mít velký náskok před kluky, kteří nikde nehráli. Navíc s Tomášem Plekancem dostáváme na ledě hodně prostoru," mínil čtyřiadvacetiletý útočník.

Dá se očekávat,  že po oba dny bude plné hlediště, poněvadž Kladno  se opravdu doma představí v teprve pátém utkání. Pokud nebude plno dnes, tak na nedělní duel se Spartou určitě.

„Tak ta je pro každého Kladeňáka velkou motivací. Všichni se na ni umí namotivovat a já se na taková utkání  obzvlášť těším," přiznal.

Fakt, že  Rytíři budou hrát ve svém mrazáku Tlustého těší. „Je tady užší kontakt s diváky, kteří dokáží vytvořit neskutečnou kulisu. To je nádherné," řekl a dodal, že k zimáku patří
i vůně klobás linoucí se až na střídačku. „Před utkáním je to příjemné. Udělá vám to chutě, ale v utkání už to nikdo nevnímá," smál se.

Že by mohlo být při avizovaném ochlazení hráčům na střídačce chladněji, prý nepřichází v úvahu. „Toho se nebojím. Když přijde osm tisíc lidí tak se stadion vyhřeje živočišným teplem. Zima nebude určitě nikomu!"