Co jste říkal na pozvánku od trenéra Aloise Hadamczika?

Je to příjemné zakončení sezony. V Carolině jsme odehráli docela dobrý ročník, ale bohužel to nevyšlo na play-off. Pozvánka do reprezentace je pro mě zpestření. Už je to dlouhá doba, co jsem na sobě měl naposledy dres národního týmu, a hrozně se těším. Za dospělé jsem vlastně ještě v reprezentaci nehrál.

Znáte se se svými novými spoluhráči?

Určitě tu znám dost hráčů, samozřejmě že přes rok sleduju i jiné soutěže. Ale je tu i pár kluků, které jsem ještě nikdy neviděl, takže to bude zajímavé se konečně seznámit.

Tušíte už, jakou budete mít v týmu roli?

Zatím vůbec ne. Přijel jsem do Česka o něco dřív, ale s trenérem jsem o tom ještě nemluvil. Uvidím, co mi řekne, ale jakákoli ta role bude, tak s ní budu spokojený.

Uvidí vás čeští fanoušci už ve středu v duelu se Slovenskem?

Myslím, že proti Slovensku určitě budu hrát. Už je to nějakých deset dní, co nám skončila sezona, a je na čase vrátit se zpátky do zápasového tempa. Takže čím dřív budu zase hrát, tím budu radši.

Kluby NHL občas nevidí rádi, když si jejich hráči prodlužují sezonu na mistrovství světa. Neváhal jste, zda přijet?

Ne. Klub mi navíc dal svolení. Jsem teď ve fázi, kdy už jednám o nové smlouvě, a tým mi doporučil, abych si jel vyzkoušet reprezentaci, zkusit jiný druh hokeje.

Jak jste přijal zprávu, že na šampionát nepojede brankář a váš kamarád Ondřej Pavelec?

My jsme opravdu velcí kamarádi, takže jsem s ním byl v kontaktu. Bavili jsme se spolu o tom, Ondra se mě ptal na můj názor. Je to určitě smutná zpráva pro fanoušky i pro nás, protože on je velký brankář.