Do utkání lépe vstoupili domácí. Úvodní střely Rašky i Vágnera skončily pouze v lapačce hostujícího brankáře. Po nepřehledné situaci Cikánek zasahovat nemusel vůbec, protože puk vůbec nemířil na bránu. Na druhé straně se mohl blýsknout Zikmund, který se procpal do samostatného úniku. Jeho zakončení však nebezpečné nebylo.

Skóre tak otevřel až v přesilovce Nedvídek, kterého u vzdálenější tyče našel Raška. Vedení domácím vydrželo necelou minutu. Vampola počkal na dojíždějícího Svedlunda, ukázkově mu předložil puk a Švéd v kladenských službách propálil brankáře Dostála.

Po změně stran byl k vidění bojovný hokej, ve kterém nechyběly ani zajímavé okamžiky. Jako pravý Rytíř se zachoval Zelingr, který odvolal signalizované podražení Malce. Jako by štěstěna chtěla Rytíře za tento okamžik odměnit, ale ve velké šanci Kaut tečoval pouze mimo bránu.

Ve velké příležitosti se zjevil Raška, ale ani on neposlal svou střelu mezi tři tyče. Rytířům opět zatrnulo po nenápadném nahození z velkého úhlu, kdy puk skákal brankovištěm. Cikánek kotouč zalehl na brankové čáře a nedal tak šanci dorážejícím hráčům.

Gólu se tak diváci dočkali až ve třetí části. Zikmund přihrál lépe postavenému Kružíkovi a druhý jmenovaný uklidil kotouč přesně pod víko.

Dobrou práci pak odváděla kladenská obrana, která nepouštěla domácí do velkých příležitostí. Poslední velkou šanci na srovnání měli domácí při přesilovce. Brož dobře clonil brankáři Cikánkovi. Domácí střelci toho ale nedokázali využít.

Poté se Třebíčští pokusili ještě o hru bez brankáře, ale faul jinak dobře hrajícího Rašky znamenal pro domácí konec všech nadějí na body.

SK Horácká Slavia Třebíč – Rytíři Kladno 1:2

Branky a nahrávky: 16. Nedvídek (Raška) – 17. Svedlund (Vampola, Strnad), 43. Kružík (Zikmund). Rozhodčí: Vrba, Obadal – Bubela, Zedník. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváků: 1948. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.

Třebíč: Dostál – Mikyska, Szathmáry, Vágner, Nedbal, Čejka, Brož – Vodný, Raška, Süss – Kusko, Nedvídek, Havlát – Malec, Král, Paták – Mlynář, Škvrně, Ferda – Novák.

Kladno: Cíkánek – Nash, Zajíc, Zelingr, Hořava, Kehar, Svedlund, Veber – Zikmund, Vampola, Strnad – Hajný, Machač, Kubík – Kružík, Kaut, Redlich – Jelínek, Š. Bláha, Vildumetz.

Jan Šejhl