Kometa si Tomajka vytáhla na výpomoc již podruhé v sezoně. Zápas proti Spartě měl pro olomouckého odchovance zvláštní náboj v tom, že ve Spartě sám působil a také že nastoupil proti svým bývalým spoluhráčům z legendární formace Ondřeji Kratěnovi a Michalu Brošovi.

„Já jsem rád, že jsem si zahrál, ale když se prohraje o tolik gólů, tak se na tom pozitiva hledají velice těžko,“ poznamenal ke svému extraligovému vystoupení, ve kterém jeho tým o gól vedl, ale nakonec vysoko prohrál.

O den později v dresu Olomouce probíhalo utkání podle totožného scénáře. Mora po gólu Ministra vedla, ale Znojmo šesti brankami zápas v pohodně otočilo. „Prostě jsme dostali góly. Já si myslím, že asi rozhodl ten čtvrtý gól, která jsme dostali na konci druhé třetiny,“ poznamenal Tomajko.

Mora tak se Znojmem prohrála i čtvrtý zápas sezony, o nějakém komplexu ale Tomajko nemluvil. „Já to tak neberu, že na nějakého soupeře to nejde. Tak to už dneska vůbec není. Prostě jsme dostali góly a pak jsme se z toho už nevyhrabali,“ konstatovalo levé křídlo.

„Góly jsme prostě nedali, nemyslím si, že máme třeba smůlu v koncovce, je to málo důrazné a taky musím více střílet,“ hledá recept pro dalších zápasů.

Zda bude Tomajko oblékat jen olomoucký dres, nebo bude častěji vypomáhat Kometě zatím neví. V pátek hostí poslední tým tabulky na domácím ledě Kladno a kdyby Kometa po Tomajkovi opět sáhla, nastala by zajímavá situace. Třiatřicetiletý forvard bojoval na začátku sezony právě v barvách Kladna.

„Kdybych měl nastoupit, tak by to bylo takové zajímavé, ale uvidíme, jak to bude. Ale já si myslím, že můj start v pátek moc pravděpodobný není,“ předpovídá Tomajko, který trvalý odchod do extraligy v nejbližší době neplánuje. „Teď hraji tady a budu tady hrát až do konce sezony,“ prohlašuje.

MIROSLAV MAZAL