Čtyřiatřicetiletý obránce Milan Toman hned v prvním zápase prolínací soutěže vyzve Kladno. Právě to Kladno, do něhož před dvaceti lety přešel coby dorostenec z Roudnice nad Labem.

Následovala štace ve Spartě a přes Ústí v roce 2001 opět krátká kladenská anabáze vrcholící sestupem z extraligy. Příběh měl pokračování ještě v roce 2009 a měl třísezonní trvání. Letos vyzve už coby boleslavský Bruslař Kladno v soutěži o bytí či nebytí.

„Vůbec nijak to nevnímám. Beru Kladno jako každého jiného soupeře," říká Milan Toman.

Panuje před startem baráže spíše nervozita nebo natěšenost?
Rozhodně se všichni těšíme. Nemáme z čeho být nervózní. Možná před samotným zápasem to trošku vzroste, ale už nám přeci není dvacet, abychom se klepali.

Měli jste teď jedenáct dní volna. Jak hodně to bodlo?
Já to nijak neřeším. Někdo má rád, když je v zápasovém rytmu, někdo si rád odpočine. Já to prostě beru, tak jak to je a snažím se co nejlépe připravit. Když člověk není zraněný, tak mi to je fakt tak nějak jedno.

Sledovali jste třeba vaše soupeře z extraligy?
My jsme se museli soustředit hlavně na sebe. On to každý bere hrozně automaticky, že Boleslav vyhraje první ligu a že postoupí z play-off. Ale ono to tak samozřejmé není. Podívejte se třeba na hrozně těžkou sérii s Benátkami, kterou jsme si museli odbojovat. V semifinále s Třebíčí to sice bylo 4:0 a vypadá to jednoznačně, ale ani jeden z těch čtyř zápasů jednoznačný nebyl.

Bylo letos těžší než vloni první ligu vyhrát?
Rozhodně. Díky těm blbostem s mladšími hráči na soupiskách totiž spadlo do I. ligy spoustu dobrých hráčů a její úroveň šla hodně nahoru.

Je letos silnější i Boleslav. Když to srovnáme s loňskou baráží?
Podle složení týmu a jmen asi ano, ale na to se hrát nebude. Třeba vloni jsme hráli o postup až do posledního zápasu. Takže jestli jsme silnější nebo ne, budeme vědět až po baráži. Když postoupíme do extraligy, tak si můžeme říci, že jsem byli silnější.

Co bude rozhodovat?
Bude důležité chytit začátek, abychom se pohybovali na čele té tabulky.