Dvaatřicetiletý bek si ale boleslavské publikum pomalu ale jistě získává. Proti Šumperku pomohl ubránit dlouhé dvojnásobné oslabení, ve třech zápasech už navíc stačil nasbírat čtyři asistence. "Věřím, že lidi přesvědčím svou hrou," řekl.

Utkání se Šumperkem představovalo pro Milana Tomana premiéru před domácím publikem. Zvládl ji dobře. Připsal si dvě asistence, pomohl ubránit čtyři minuty dlouhé dvojnásobné oslabení. "Šumperk hrál velmi dobře, měl spoustu šancí. Vlasta Lakosil to pochytal, zvlášť po těch oslabeních jsme na tom mohli být hůř," připustil rodák z Litoměřic. "Pak jsme to sice otočili, ale opravdu jistí jsme si mohli být až v závěru. Ale vítězství to je a my ho bereme."

A jaké jsou prvotní dojmy člověka, který se teprve nedávno připojil k Bruslařům? "Určitě dobré," nezaváhal Toman. "Parta je dobrá, cíle a ambice velké. To všechno jsou důvody, proč jsem chtěl do Boleslavi jít," vysvětloval obránce, který zelenou poprvé oblékl v Mostě a poté v Litoměřicích – tedy v místě, odkud do středočeského města přišel. "Všichni víme, proč tu jsme. Musíme se dobře připravit na všechno, co přijde. Doufám, že zvládneme závěr té sezony."

Milan Toman strávil drtivou část své kariéry v extralize, a tak se nabízela otázka, zda ho nemrzí, že v ní není teď – v době, kdy by bránil hráče z NHL. "Mě nemrzí vůbec nic," odpověděl s vyrovnaným úsměvem. "Já jsem v Boleslavi vážně rád, jsem tu spokojený."

Ještě loni hrál na Kladně, patřil tedy mezi ty, kterým se nakonec podařilo Boleslav dotlačit do baráže. Následoval ale přesun do Litoměřic a teď i do Bruslařského klubu – v obou případech tedy o soutěž níž. "Ten rozdíl je těžké popsat," zamyslel se Toman. "Určitě tam je, to ano. V rychlosti, přihrávkách, důrazu. Ale oproti extralize se mi zdá, že tu každý má svoji specifickou sílu. I týmy, které jsou ve spodu tabulky, jsou něčím speciální. Takže by se možná mohlo zdát, že vás ničím nemůžou překvapit, ale není to pravda. Člověk si musí pořád dávat bacha, tím spíš v obraně."

JITKA ČECHOVÁ