Teď místo odpočinku u moře maká ve žhnoucí hale berounského zimáku. K rozhovoru po duelu se Španělskem si dokonce sedl, tak byl utahaný. „Vedro je opravdu strašné. Máme sice ventilátory na střídačce, ale to vůbec necítíte. Na druhou stranu je to stejné pro všechny týmy.

K in-linu jste se dostal prý už před deseti lety v Ústí nad Labem?

Hrál jsem tam tehdy první ligu a měl zraněný kotník. Zkusil jsem pak in-li s bratry Tvrzníkovými a vyhovovalo mi to. Zatímco běhat nešlo, bruslit na kolečkách ano. In-line mě baví dodneška.

Tak fajn, baví, ale máte po přípravě s Kladnem tři týdny dovolené a jeden strávíte další hokejovou dřinou. Nebylo by příjemnější válet se někde u moře a trochu si odpočinout?

(úsměv) To můžeme dělat předtím i potom. Čas na to je. Tohle je úžasný týden a vůbec to tak nebereme.

Jaký máte denní režim? Je volnější než v extralize?

Ne, ne. Je úplně standardní. Každé ráno máme rozcvičku, posilovnu, nějaké kolo. Oběd je společný a poté následuje nějaká taktická příprava. Každý soupeř je tady jiný a je potřeba si k tomu něco říci.

Zatímco na úvod jste hráli se Španělskem a Itálií, což při vší úctě nejsou úplně top mužstva, v rozhodujících bojích vás čekají už jen těžcí soupeři. Na co si dáte obecně největší pozor?

V in-linu je hrozně důležité nenechat si soupeře gólově odskočit. Na kontakt se nehraje, tedy je velmi těžké soupeři odebírat puky a tím pádem pokusit se o zvrat zápasu. Prostě když dostanete branku, nesmíte zpanikařit a dál hrát svůj styl. To je asi nejdůležitější. A také disciplína, přesilovky mohou rozhodnout.

Atmosféra v hledišti byla hlavně zkraje šampionátu trochu ponurá, i když lidí tak málo nebylo.

Já tohle chápu. Je teplo, lidi jdou raději k vodě než na zápas. Navíc to běží v televizi. Na druhou stranu když předvedeme nějaký výkon a už o něco půjde, bude se to podle mě zlepšovat. I zápasy budou důležitější.

Vy jste v Berouně in-line dlouho hrál než jste přestoupil do Kladna. Máte to ale blízko domů, nejezdíte každý den za rodinou?

Bydlím za letištěm směrem na Přílepy a opravdu to není daleko. Ale samozřejmě hrajeme pohromadě, tedy i spíme všichni pohromadě. Žádné výjimky nejsou.

Rozhovor bych doplnil ještě hokejově, z Kladna totiž odešel do Pardubic další tvořivý obránce František Kaberle.

Co k tomu říci, to je těžké. Prostě se nedohodli, nevím proč. Loni tam s námi byl a teď nebude, což je ztráta.

Na druhou stranu budou trenéři nuceni hlavně přesilovky ještě více postavit na Milanu Tomanovi…

Asi ano, je to možné. Ale spíš se týká všech hráčů. Majívětší šanci ukázat, že v nich něco je. Už loni jsme se střídali a šlo to.

Milan Toman

Narozen:
30. 11. 1979 v Litoměřicích.

Post: obránce (175 cm/ 90 kg)

Hokejové týmy: Roudnice n/L, Kladno, Sparta, Ústí n/L, Kadaň, Sparta, Kladno, Znojmo, Sparta, České Budějovice, Kladno.

In–line hokejové týmy: Ústí n/L, Beroun, Kladno.

Úspěchy: Mistr republiky v hokeji 2006 (Sparta), mistr světa v in–linu 2007.