Toman v poslední třetině duelu s Pardubicemi utrpěl zranění prstního kloubu poté, co rukou zastavil ránu obránce Mezeie. O jeho startu se mělo rozhodnout v pátek dopoledne, nakonec ale nemůže v brně hrát i z jiného důvodu. "Kloub jsme ani neřešili, Milan dostal chřipku,"řekl trenér Kladna Petr Tatíček.

Ten může naopak počítat s kladenským odchovancem Jiřím Jelínkem, jenž se v kádru Středočechů nikdy dlouho neudržel, ale z jeho současného klubu Berouna na něj jdou dobré reference."V Berouně patří mezi nejlepší obránce. Navíc v Kladně už hrál, takže to pro něj nebude nic nového," řekl pro web HC Kladno Tatíček, který nebere ani jednoho z juniorů.

Knotek, Melka i Mnacjan pomohou juniorům, jež čeká náročný program - od pátku do úterka sehrají čtyři zápasy. Volno budou mít jen v neděli."Každou pomoc vítáme, situace není jednouchá. A hrajeme vesměs se soupeři, kteří jsou nad námi," je si vědom trenér juniorů Otakar Vejvoda, jehož tým se v pátek představídoma (od 13.30 hodin hostí České Budějovice) a vsobotu od 16 hodin hraje v Mladé Boleslavi. Vpondělí a úterý ho čeká Třinec s Havířovem.

Vraťme se ale k utkání mužů v Brně, kde by Petr Tatíček chtěl bodovat, byť se to Středočecům za poslední dva roky povedlo jedinkrát - loni v play-out tam vybojovali bod po prohraných nájezdech. A to už o nic nekráčelo.

Domácí poprvé nastoupí s trenérem Ladislavem Lubinou, jenž střídá odstoupivšího Vladimíra Jeřábka. Osmkrát v řadě nevyhráli a proti Kladnu si samozřejmě věří. Navíc se do sestavy vrací Jiří Dopita. "Vzhledem k tomu, že k týmu nepřišel jiný trenér, tak to žádná velká změna nebude. Větším přínosem pro našeho soupeře bude návrat Jiřího Dopity do sestavy. Dokáže na ledě spoluhráče usměrnit a jeho přítomnost je vždycky hodně znát," upozornil na klubovém serveru asistet kouče Vagnerplastu Jiří Kopecký.

Jestli má brno špatnou sérii, Kladno ji mělo v úvodu sezony rovněž. Dlouho čekalo na první tříbodový zápis a povedlo se mu to právě až v utkání proti Kometě (4:1) ve 12. kole. V odvětě vyhrálo Brno doma 3:0.