Do zápasů šli Kladenští jako favorité, ovšem jen s minimálním počtem hráčů. V obou duelech jim scházel nejproduktivnější hráč extraligy Vildumetz, a také další kvalitní útočník Patyk.

V souboji s Vítkovicemi museli oželet také brankářskou jedničku Stahla a obránce Vebera (oba, stejně jako Vildumetz, jeli s áčkem do Prostějova).

Kouč Jindřich Lidický mínil, že tři body jsou maximem, jež mohli o víkendu vytěžit. „Při současné konstelaci jsme na víc nemohli pomýšlet,“ řekl a litoval, že v utkání s Vítkovicemi nakonec nebodovali.

„Párkrát jsme se dostali do hry, bohužel soupeř nám vždycky odskočil o dva góly. Hrál ale výborně,“ prohlásil.

Pochválil i Třinec, jenž stejně jako druhý slezský celek bojuje o postup do nadstavbové části. Na Kladně ale za deset minut prohrával 0:4.

Do konce základní části chybí čtyři kola. Nejlepší dvanáctka se pak rozdělí na dvě skupiny, v nichž každý tým začíná od nuly a odehraje deset utkání. Vždy první čtyři postoupí do play off.

V áčku budou hrát celky z 1., 4., 5., 8., 9. a 12. místa. Béčko budou tvořit 2., 3., 6., 7., 10., 11., 12. Kladno je momentálně čtvrté. Hraje ještě v Olomouci (17.) a Zlíně (13.), končí doma s Brnem (3.) a Jihlavou (14.).