Důležitý byl zápas pro mladíka Jana Vyšína, jenž prvními zásahy v sezoně konečně protrhl střeleckou smůlu.

Trvalo to dlouhých sedm zápasů. „Abych pravdu řekl, tak už jsem se trápil, zejména když mi to kluci v přesilovkách házeli před prázdnou bránu a ji nedokázal trefit. To mi na sebevědomí nepřidávalo a jsem moc rád, že v Děčíně mi to tam padlo," přiznal odchovanec Kladna.

První branku zaznamenal do prázdné brány, u druhé mu sjel kotouč z čepele a skončil jinde než měl. „Brankář do teď neví, jak mu to tam spadlo," usmíval se.

Od začátku sezony sledoval, jak jeho spoluhráči z prvního útoku Matěj Kos a Tomáš Landa střílí jeden gól za druhým. Když v minulé sezoně přišel do Řisut, začal v třetím útoku a v lednu ho trenér Novotný přeřadil k ikonám týmu. Od té doby je nikdo nerozdělil. Současný kouč Jana Neliba však o tom začal uvažovat.

„Naštěstí to neudělal. Říkal, že jsem si gól zasloužil a je rád, že jsem ho vstřelil. Prý mi to pomůže," uvedl dvaadvacetiletý hokejista, jenž po juniorské kariéře zkoušel společně s Tomášem Redlichem štěstí v Berouně a Kadani. Pak se ozvaly Řisuty a dnes je rád, že se domluvili. „Jsem spokojený a na nic si nemohu stěžovat," řekl.

Redlich poctivě pracoval a a nakonec uchytil v Kladně, což byl jeho cíl. „Moc mu pomohl svými zkušenostmi Láďa Vlček. Je lepší pravidelně hrát druhou ligu než být v první a sedět. To mladému hráči nic nedá," mínil Vyšín, jenž před hokejovou kariérou upřednostňuje studium.

„Kdyby ale přišla nabídka, tak bych o ní uvažoval. Sám se nikam cpát nebudu," uvedl student ČVUT, z něhož může být stavební inženýr.

V sobotu v 17.00 hodin nastoupí Buldoci proti Jablonci. „Doma se nám daří. Až na Kolín, který nás na začátku utkání překvapil. Nic jiného než tři body nebereme," prohlásil Vyšín s přáním, aby po loňské rozpačité sezoně došli v play-off co nejdál.