V Hradci dlouho byl ve hře alespoň bod, ale zase odjíždíte s prázdnou…
Myslím, že je to pořád to stejné. Stejné chyby a stejné problémy jako jsme udělali v průběhu sezony. Zase jsme hodně faulovali. První třetina byla těžká a dostali jsme tři góly. Potom už je to v podstatě boj o to, abychom se vrátili do hry. Musíme najít cestu, abychom se do téhle pozice nedostávali. Ale najdeme i pozitiva. Druhou třetinu jsme hráli opravdu dobře, ve třetí jsme dominovali. Proto prohra opravdu naštve. Nicméně musíme se dívat dál. V pátek hrajeme v Plzni a v neděli zase přijede Hradec k nám.

V první třetině jste třikrát inkasovali. Co tam bylo špatně?
Možná jsme nebyli dostatečně koncentrovaní, nebyli jsme připraveni. Je to také venkovní zápas a jejich začátky jsou těžší. Fanoušci nejsou na naší straně, měli jsme za sebou dvě hodiny v autobusu. Ale to nemůže být omluva. Nejhorší na tom je, že nehrajeme špatně. Neprohráváme velkým rozdílem. Naopak hrajeme dobře, stále jsme soupeři na dostřel a nakonec prohrajeme o gól nebo o dva. Musíme se ale vrátit nohama na zem. Stále nám zbývá 22 zápasů. To je dost na to, abychom se zvedli a dostali se i do play-off.

Július Hudáček v dresu Kladna.
Hudáčkovo angažmá? Smutné, Rytíři by se upsali i peklu, spílají lidé Jágrovi

Dal jste gól 1,7 vteřiny před první sirénou. To může nakopnout, že?
To určitě. Byl to důležitý gól tím, že byl takhle na konci třetiny. Hned jsme odcházeli do kabiny s lepší náladou. Věděl jsem, že už moc času nezbývá, tak jsem se snažil hlavně střílet, střílet a ještě střílet.

Na ledě byla celkem šílená mela, že?
To tedy byla. Cítil jsem, že nás tlačí čas, že se třetina chýlí ke konci. Říkal jsem si, že musím střílet. V tu chvíli není čas řešit, kolik přesně zbývá do konce. Spadla tam moje třetí střela a byl z toho důležitý gól. Povzbudil nás do dalších dvou třetin, ve kterých jsme hráli dobře. Jen ty tresty nás srážejí.

Když mluvíte o vyloučení, Kladno na přelomu druhé a třetí části hrálo dlouho ve třech, a toto oslabení zvládlo dobře. Takové ubránění může taky pomoci, ne?
Naším problémem není hra v oslabení, ale to, že se do oslabení vůbec dostáváme. Zvlášť při našem postavení v tabulce a aktuální fázi sezony bychom si na to měli dávat větší pozor. Kluci ale zahráli oslabení dobře. Na to oslabení pět na tři bylo těžké i se jen dívat. Ale kluci to zvládli perfektně a dodalo nám to energii do dalšího pokračování. Vlastně kromě prvního oslabení, kdy jsme dostali gól, tak všechna další byla odehraná dobře.

Extraliga - 47. kolo: Mountfield HK - Rytíři Kladno.
První bitva s Hradcem prohraná, v neděli na odvetu. Voráček přijel i chyběl

Hradec Králové vás čeká opět v neděli. Co by se do té doby mohlo změnit?
Těžko říct. S Hradcem jsme hráli potřetí a potřetí jsme prohráli. Musíme si to vzít víc osobně. V neděli jim dokážeme, že jsme také dobrý tým, který je může porazit. Musíme jít do toho správně naštvaní, hladoví po vítězství. A doma snad nad Hradcem konečně vyhrajeme.

Pro trest podruhé chyběl Jakub Klepiš, zraněný je Michael Frolík, v minulém zápase vypadli i Adam Brízgala a Jake Dotchin. Jak je těžké se s takovými absencemi srovnat?
Právě jste jmenoval naše nejlepší čtyři hráče, které máme k dispozici. Klépa se vrátí po trestu, ale dál jsou zranění Dotchin, Brízgy a Frolda. Je to bez nich těžké. Kluci jsou opravdu velcí lídři, které potřebujeme na ledě. V téhle fázi sezony je to ale těžké, protože tělo se opotřebovává a ta zranění přicházejí snadněji. Snad se ale vrátí co nejdříve a my budeme moci zabrat, abychom ještě stoupli tabulkou výše.