Francouzský útočník měl původně hrát za Vítkovice, kvůli rodinným problémům ale nakonec podepsal kontrakt ve Francii. V úterý večer měl ale přiletět do České republiky, kde se zapojí do sezony s kladenským Vagnerplastem. „Zatím to bude na tři zápasy a pokud to bude dobré, dohodneme se. Hráčů máme nemocných opravdu mnoho a musíme reagovat,“ uvedl sportovní ředitel HC Vagnerplast Milan Volf.

Ve středu potvrdil, že Treiile může hrát už proti Varům, podařilo se totiž vyřídit všechny náležitosti.

Treille na sebe ve Francii upozornil v dresu Grenoblu, s nímž získal titul, poté to zkoušel hlavně ve Švédsku. V Elitserien se ve Färjestadu neprosadil, o něco lepší to bylo v Bofors a Malmö. Ječlenem francouzského národního týmu a letos byl už na svém třetímMS. Jeho starší bratr Yorick, rovněž reprezentant,na sebe jako první upozornil ve Vítkovicích a vysloužil si angažmá ve Spartě. Bude tak svému bratrovi hodně nablízku.

V Kladně sevysoký Treille (195 cm) pokusí zalepit díty hlavně po hráčích, kteří jsou vyřazeni na delší čas. Vítězslav Bílek dostal zápal plic, což je natolik závažná nemoc, že nemusí pustit na led i dva měsíce, hráč bude navíc dlouho hodně zesláblý. Jindřich Kotrla má zase potíže se stehenním svalem. Ten není nastřelený, ale natržený, i tady bude absence dost dlouhá. K tomu všemu se zranili v útoku i junioři Dalecký se Strnadem a jen málo fanoušků tuší, že jen se sebezapřením odehráli zápas proti Budějovicím Bělohlav s Látalem.