Proč ale Sacha zabalil fidlátka v létě v Ostravě? „Měl jsem nějaké osobní problémy v rodině, tak jsem musel zpátky do Francie a postarat se o to. Už je všechno vyřešené,“ vysvětlil včera Treille, jenž je v Kladně na třízápasové zkoušce, ale rychle si řekl o smlouvu, takového borce totiž Středočeši typologicky nutně potřebují. Rychlý, důrazný, agresivní. I šikovný. „Je to můj způsob hry, na který jsem zvyklý – dát týmu energii. Rád hraji do těla, haji tak pořád,“ vyprávěl obr, jenž zůstal bez angažmá, a tak se poptal agenta Daniela Kysely, aby mu zkusil najít něco v Česku.

„V úterý mi zavolal, abych si vzal věci a šel na zkoušku sem. Když bude možnost, abych tu zůstal, chci. Líbí se mi tu," dodal Treille, jenž bude blízko svého staršího bratra, nyní borce Sparty. „Mluvili jsme spolu. Před třemi týdny jsem tu byl, viděl nějaké přípravné zápasy Sparty, chtěl jsem tu opravdu hrát. Povedlo se, uvidíme, co dál,“ usmál se dvaadvacetile­tý borec.

Zápas s Vary se mu vůbec nelíbil, Kladno zase prohrálo. „Byl to můj první zápas v české lize, bylo to pro mě těžké. Nehrál jsem dva nebo tři týdny a samozřejmě jsem nespokojený, protože jsme prohráli. Mohli jsme dát gól i my, hlavně ve druhé třetině, měli jsme hodně šancí,“ litoval, ale spolupráci s první formací si pochvaloval. „Fungovalo to, přitom šlo o první zápas. Myslím, že když budeme hrát spolu déle, budeme se zlepšovat. Doufám, že s klukama zůstanu, líbilo se mi to,“ dodal 195 centimetrů vysoký francouzský útočník.