Jablonec po výhře přeskočil v tabulce druholigové skupiny Západ svého sobotního soka o bodík a je nyní šestý.

Trenér hostů Jan Novotný ale pěnil, tak jednostranné rozhodování zápasu prý v kariéře nikdy nezažil. „Prošel jsem toho hodně, a to i v téhle soutěži. Ale nikdy to nebylo tak jednostranné. V půlce zápasu to bylo nula sedm na vyloučené, pak to chvíli rozhodčí nechal být a úřadovat začal zase až když jsme snížili na 3:1 a pak na 4:2. Přiznám se, že po zápase jsem odmítl podat ruku i šéfovi jabloneckého klubu za to, jak zápas zrežíroval," zlobil se Jan Novotný.

Jako perličku dokreslující situaci na ledě doplnil, ž v jedné chvíli se Řisuty bránily v oslabení, jejich hráč přišel o hůl, ale než se k ní dostal zpět, čárový ji vzal a hodil přes mantinel. Nevídané!

Hosté udrželi bezgólový stav po první třetině, ale od druhé už jim Jablonec unikal. Vytvořil si náskok 4:1 a ten pak už uhlídal.

Řisutští byli postupně podráždění a frustrovaní, Sedláček dokonce za faul vyfasoval trest na pět minut a do konce zápasu.

Novotný ale kritizoval i některé své hráče. Hlavně profíky, kteří přišli pomoci z Kladna. „Také jsem jim hned po zápase řekl. Svůj minizápas prohráli 1:4, přitom mají být posilami. Tentokrát nebyli," konstatoval Novotný a naopak pochválil Tomáše Redlicha, který Řisutům pomohl minulý týden a teď v Kladně rozkvetl a dává konečně i góly. „Přeju mu to, protože ten neošidí jediný trénink, jediné cvičení. Myslím, že pro ostatní by to mohlo být i poučné, že v nižší soutěži se můžete odpíchnout do profesionálního hokeje," dodal Jan Novotný.

Jeho tým hraje další duel netradičně už v úterý 17. listopadu, kdy ve Slaném od 17 hodin hostí Děčín.

Jablonec – Řisuty 6:3. Branky a nahrávky: 23. Bříška (Tondr L.), 25. Nevyhoštěný (Demel, Čechura), 29. Nevyhoštěný (Demel, Čechura), 35. Šulc (L., Bříška), 52. Bříška (L., Pulec), 53. Peřina (Demel, Nevyhoštěný) – 33. Kos (Bílek, Kužel), 49. Butor (Čurda, Šilhavý), 58. Kos (Sladký). Třetiny: 0:0, 4:1, 3:1.

Řisuty: Ilašenko – Kužel, Bílek, Babický, Sedláček, Kolářík, Muláček, Kašák – Náprstek, Kos, Sladký – Záleský, Brém, Fortelka – Čurda, Butor, Šilhavý – Kalla, Arnošt, Slavíček.