„Jednáme o tom, v pondělí budeme moudřejší. Zdeněk je stále v nemocnici a jeho rodina potvrdila, že minimálně do konce téhle sezony bude potřebovat klid. A my tohle místo obsadit musíme,“ řekl Milan Volf, který zatím pomáhá asistentovi Petrovi Kasíkovi s koučováním.

Volf zatím nechtěl odtajnit jméno kandidáta (-tů) na trenérský post, naznačil ovšem, že žádnou při s dalším důležitým ´hlasem´ - prezidentem klubu Jaromírem Jágrem, nevede. „Naopak, jednáme naprosto konstuktivně a dialog je suprový. Postupně jsme vyškrtli nějaká jména, která nevyhovovala tomu či onomu a dostali jsme k nějakému výsledku. Ale jméno řeknu nejdřívev pondělí,“ dodal Milan Volf.

A co na to Kladenský deník?

Kandidátů může být mnoho, ale vezmeme-li v potaz, že Kladno sází hlavně na své trenéry, či odchovance, a také, že nebude extra rozhazovat, můžeme zkusit hádat.

Na extraligovou šanci čeká možná Jan Neliba, který vede Znojmo v I. lize. Na jednu stranu se mu tam práce daří, ale nepřišel by do neznáma, Pateru a spol. úspěšně vedl už v 90. letech v Kladně a Vsetíně.

Podobně je na tom Petr Fiala, i on koučuje v první lize. Jenže jeho Olomouc se zdá ambicióznější.

Nebo třeba jeden z Otů Vejvodů, co vy na to? Starší po návratu z Asie sice neúspěšně vedl Beroun, jenže ten měl tehdy špatný kádr. A mladší už přece také trénuje, ve Švédsku nižší soutěž.

Nebo někdo od mládeže? Petr Tatíček už v týmu působil jako asistent, teď vede juniory. Dorost má zase pod palcem Jiří Kopecký. Ovšem ten je reprezentačním koučem osmnáctky.

Další bývalý kouč Kladna Jan Novotný trénuje úspěšně Řisuty ve II. lize. I on už jednou důvěru Jaromíra Jágra st. měl.

Anebo vás napadá někdo jiný? Hlasujte!