"Vedení se rozhodlo odvolat trenéry od A týmu, nové ale zatím nejmenovalo. Hreáčům budou představeni až na čtvrtečním tréninku," sdělil Deníku tiskový mluvčí Rytířů Vít Heral. 

Nejvíce se spekuluje o příchodu bývalých reprezentantů Jiřího Doležala a Jana Neliby. Ve hře je údajně ještě jedna varianta. 

U týmu byli nejdéle asistenti Petr Tatíček s Jiřím Kopeckým. V sezoně 2009/2010 nahradili odstoupivšího Otakara Vejvodu st. a mužstvo v extralize zachránili, když jim pomohl výrazný bodový odpočet Mladé Boleslavi.

V nadcházející sezoně klub převzal Jaromír Jágr mladší s novým vedením a přivedl nového trenéra Zdeňka Vojtu. Ten měl k dispozici nízký počet hráčů, přesto jako zázrakem přes léto spolu s Tatíčkem a Kopeckým vybudovali nový tým, který se prezentoval hokejem plným pohybu a senzačně dosáhl až na předkolo play-off, kde vypadl s Kometou Brno.

V minulé sezoně se mužstvo pod jejich vedením opět změnilo. Vše díky stávce v NHL, během níž Rytířům vypomáhalo několik hvězd v čele s Jaromírem Jágrem a Tomášem Plekancem. I po jejich odchodu se trenérům povedlo udržet sílu týmu, postoupit do předkola play-off a tam nečekaně vyřadit favorizované Pardubice. Později ale nestačilo ve čtvrtfinále na pražskou Slavii.

Ani letošní ročník extraligy nevěstil zpočátku pro trenéry nic zlého. Rytíři zvládli dobře první čtvrtinu soutěže, ale poté formu ztratili a hledají ji doteď. V tabulce jsou třináctí a se čtrnáctibodovou ztrátou na desátý Litvínov. Mají tedy velmi blízko do play-out, proto nakonec ke změně trenéra došlo.

Každopádně za odvedenou práci v Kladně patří celému triu dík.