Pro Rytíře se zápas vyvíjel zajímavě. Po rychlém výpadu je poslal už po dvou minutách do vedení Deven Sideroff po rychlém výpadu a první třetinu udrželi, když Okuliar v přesilovce klepl jen do břevna.

Zásadní byla druhá část, jejímž důležitým mužem byl kladenský obránce Václav Veber. Hned po začátku dorazil akci Procházky s Melkou do odkryté brány, ale na střídačce se usmíval z branky na 2:0 jen chvíli. Trenér Hradce Tomáš Martinec si vzal výzvu a tu rozhodčí Mrkva s Úlehlou k jeho radosti a k vzteku domácích tribun uznali. "Nevím, zda to byl zlomový moment, ale opakovalo se to z minulého zápasu, zase nám gól neuznali. Hledáme každý gól, a když vám ho neuznají, to s hlavami hráčů zatřese. Ovlivnilo nás to, Hradec pak hrál výborně," hodnotil po utkání zásadní chvíli asistent trenéra Kladna Pavel Skrbek.

Čeští hokejoví junioři s bronzovými medailemi z mistrovství světa.
Bronz s leskem zlata. Získala ho i pětice Kladeňáků, přání i z NHL

V polovině třetiny tlak Hradce eskaloval, právě Veber krosčekoval protihráče a Pavelka v přesilovce nenápadnou střelou od mantinelu překvapil jinak dobře chytajícího Bowa.

Protože třetí část už nenašla gólmany nepřipravené, a Kladno zahodilo dvě přesilovky, šel televizní duel do prodloužení. V něm Rytíři prohrávají naprosto pravidelně a tenhle duel nebyl výjimkou. Pytlík obrovskou šanci zahodil, zato Lalancett byl vzápětí na druhé straně bezchybný. "Měli jsme rozhodnotu už při přesilovkách, ale ani jednou jsme nevystřelili. V prodloužení už je to stejná písnička, kdy my máme šanci, kterou nedáme. Soupeř má svojí šanci, kterou zavěsí a máme zas jeden bod," zoufal si Pavel Skrbek.

Kladenští tak okopírovali výsledek svého největšího soka Mladé Boleslavi v Třinci, nyní je v pátek čeká duel právě s posledním týmem tabulky.

Rytíři Kladno – Mountfield HK 1:2 (1:0, 0:1, 0:0 – 0:1).

Branky a nahrávky: 3. Sideroff (Bláha, Ticháček) – 32. Pavelka (Jergl), 62. Lalancett (Okuliar). Rozhodčí: Mrkva, Úlehla – Zíka, Šimánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. Diváků: 2289.

Kladno: Bow – Ticháček, Hejda, Veber, Slováček, Voráček, Martenet – Tralmaks, Klepiš, Kusý – Jágr, Pytlík, Jarůšek – M. Procházka, Melka, Smoleňák – Bláha, Babka, Sideroff.

Mountfield HK: Lukáš (Laurikainen) – Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Šťastný, Miškář, Estephan – Perret, Tamáši, Jasper – Okuliar, Lalancette, Jergl– Zachar, Pilař, Eberle -  Chalupa.