Nejlepším hráčem Kladna byl brankář Denis Godla. Bez něj by Rytíři do půlky zápasu neprohrávali 0:3, ale odvezli by si debakl. Slovák nestačil jen na akce do prázdné brány nebo rány po skvělých kombinacích. Hosty zvedl i Jaromír Jágr. Možná hvězdu nadzvedlo, že mu domácí fanoušci neodpustili hlášky po prvním duelu (hokej není basketbal), každopádně režíroval skoro každé střídání, dal i jednu branku, na obrat to však nestačilo, protože Kladeňáky několikrát zastavil výborně chytající Peters a dvakrát při možnosti dotáhnout se na jednu branku také břevno a tyčka.


Zápas tak měl svou hlavní hvězdu nakonec v domácím Pavolu Skalickém, který prožívá vynikající sezonu a zápas rozhodl čtvrtým a pátým gólem z těžké pozice do opuštěné klece.

Boleslav vyhrála zaslouženě, protože lépe zvládla organizaci obrany a v útoku byla o něco hbitější. Kladno bjez Vampoly (ale poprvé s půjčeným slávistou Šmerhou) ale bojovalo až do poslední vteřiny.

„Odehráli jsme tady pouze třicet minut a s tím se nedá uspět. Boleslav byla jasně lepší, přehrávala nás, vedla 3:0 a mohla klidně i o víc. Nás ale podržel brankář,“ komentoval zmiňovanou první polovinu zápasu hostující kouč David Čermák. A pokračoval: „Za stavu 3:1 jsme se dostali do hry, měli jsme dost šancí, jednu i do prázdné, ale na kontakt jsme se nedostali. Když Boleslav odskočila na 4:1, bylo rozhodnuto.“

Stejný klíčový moment v utkání viděl také domácí kouč Radim Rulík: „Zápas rozhodl čtvrtý gól. Když Kladno snížilo na 1:3, bylo do konce zápasu ještě hodně času. Hosté najednou byli aktivní, začali riskovat a bojovali. Zápas měl výbornou úroveň i díky tomu, že to Kladno nezabalilo a bojovalo o každý puk. V ten moment to pro nás bylo těžké, ale zvládli jsme to.“

V tabulce kleslo na jedenácté místo za Olomouc, v pátek hostí o život bojující poslední Litvínov. 

Mladá Boleslav - Kladno 5:2 (2:0, 1:1, 2:1).

Branky a nahrávky: 17. Stránský (Lunter, Bičevskis), 19. Jeglič (Skalický, Šťastný), 21. Šťastný (Jeglič), 49. Skalický (Zbořil, Klepiš), 58. Skalický – 38. Austin (Stach, Zikmund), 51. Jágr (Austin). Rozhodčí: Mrkva, Kis – Špůr, Axman. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 4082. Nejlepší hráči utkání: Pavol Skalický – Jaromír Jágr.

Mladá Boleslav: Peters – Hrbas, Ševc, Dlapa, Pláněk, Bernad, Fillman, Klikorka – Skalický, Zbořil, Klepiš – Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bicevskis, Stránský – Flynn, Najman, Kousal. Trenéři: Rulík, Patera.

Rytíři Kladno: Godla – Nash, Austin, Kehar, Lakos, Barinka, Romančík – Jágr, Melka, Zikmund – Redlich, Machač, Strnad – O’Donnell, Kaut, Šmerha – Bílek, Stach, Š. Bláha – O. Bláha. Trenéři: Čermák, Lidický, Kregl.