Kladno se tvrdě přesvědčilo o síle prostějovských Jestřábů. Ti mu dali šanci jen v úvodu duelu, který se hostům ještě docela povedl a párkrát sahali po vedoucím gólu. Jenže místo toho skórovali domácí a hned dvakrát! Nejdříve se trefil tradiční střelec Nouza a o 24 vteřin později se vysoký Meidl v pohodě uvolnil zpoza klece a překonal Kopřivu podruhé.

Když pak Svedlund promarnil největší šanci Rytířů, zápas se definitivně zlomil na stranu už jasně lepších domácích, kteří perfektně kombinovali a mladý tým hostů cvičili jak to šlo. Ve druhé třetině se trefili dokonce třikrát během tří minut (26.-28.). Nejprve dvakrát inkasoval Kopřiva (podruhé lacino po ráně Koláře od mantinelu), poté ho vystřídal mladíček Stahl, ale hned první střelu také pustil – na ránu Starého neměl nárok.Teprve za stavu 5:0 domácí ubrali a Kladno trochu lacino dvakrát korigovalo Kubíkem a Pekrem. Blízko byl i gól na 5:3, ale ten brankář Groh nepovolil a třetí dějství už mnoho neřešilo. Neměli to tak někteří domácí fanoušci, kteří stejně jako pár hráčů nezvládli nervy. Hráči se pošťuchovali, kladenský Štich pak na trestné inkasoval sprchu diváckých piv a vypadalo to, že si bude muset problém vyřešit osobně. Nakonec ještě Meidl dostal trest do konce zápasu za úder holí do obličeje Zikmunda.

„Hráli jsme hrozně, ostudně, všechno bylo špatně,“ hodnotil po porážce tradičně neuhýbající trenér Kladna Miloslav Hořava. Ten také vysvětlil, proč při absenci několika útočníků (Kurjanov, Tůma, Strnad) dal vepředu možnost Veberovi před Matulou, který už na křídle hrál. „Chtěli jsme Matulu udržet vzadu, počítáme s ním tam. S Vaškem Veberem také, ale i on už hrál v útoku," vysvětlil kouč Rytířů. 

Ten komentoval také zbytečně vyhrocený závěr, což se Kladnu na Moravě stává poměrně často. „Zdálo se mi to nesmyslné, když tam stojí dva pořadatelé a neudělají nic, ačkoliv hráče polévají pivem. To mi přijde nedůstojné a jsem z toho otrávený,“ dodal Hořava.Jestřábi Prostějov – Rytíři Kladno 6:3 (2:0, 3:2, 1:1). Branky a nahrávky: 9. Nouza (Fiala), 9. Meidl (Švec), 26. Nestrašil (Prokeš, Zabloudil), 28. Kolář (Fiala), 29. Starý (Divíšek, Nouza), 47. Nouza (Starý) – 33. Kubík (Přikryl, P. Hořava), 37. Pekr, 59. Machač (Repe). Rozhodčí: Dědek, Koziol – Kotlík, Polák. Vyloučení: 6:7 + Meidl 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2152.

Prostějov: Groh – Drtina, Kolář, Ščotka, Havlík, Žovinec, Rašner, Mikliš – Starý, Divíšek, Nouza – Dvořáček, Venkrbec, Luňák – Fiala, Meidl, Švec – Zabloudil, Prokeš, Nestrašil.

Rytíři Kladno: Kopřiva (28. Stahl) – Kehar, Repe, Štich, Zelingr, P. Hořava, Matula – Pekr, Přikryl, Kubík – Vildumetz, Svedlund, M. Hořava – Veber, Machač, Kloz – Zikmund, Kaut, Redlich.