Na první branku se v Kadani dlouho nečekalo. Už ve třetí minutě dobře od modré vystřelil mladý obránce Zich. To by asi pro domácího brankáře Lukeše nebyla těžká práce, ale s přesnou tečí Ondřeje Bláhy nemohl Lukeš nic dělat. Byl to tak první gól Bláhy mezi muži. První kanadské body to byly ale i pro Zicha s Bernatem, kteří oba odehráli druhé prvoligové utkání.

Rychlá branka Kladenským, nastoupivším stejně jako v poslední třetině duelu s Prostějovem bez Vampoly, pomohla. Poté byli hosté výrazně aktivnější a kadaňská obrana proti dobře bruslícímu soupeři nestíhala. Se samostatnými úniky Strnada i Jelínka si ještě Lukeš poradil. O to větší překvapení bylo, když mu vypadlo lehké nahození Jelínka. Nejblíže k puku  měl Zikmund a Lukešovo zaváhání nekompromisně potrestal.

Ve druhé části padl první gól ještě rychleji. Přesně nad vyrážečku se po pěkné kombinaci trefil Zikmund. Když ještě do půlky střetnutí skóroval po dorážce Kubík, bylo s domácími už opravdu zle. Drobnou perličkou je, že za asistenta byl určen Jelínek, který vůbec nebyl na ledě. Když během přestávky kladenský kapitán Strnad rozhodčím celou situaci vysvětlil, Vildumetz obou jmenovaným viditelně poděkoval.

Ještě ve druhé části se ale stačil trefit znovu Kubík a rozjásal tak kladenské fanoušky, kteří si žádali „bůra“.

I závěrečnou třetinu načal gól a opět kladenský. V oslabení ujeli sami na brankáře Strnad s Kubíkem. Strnad ale zakončení přenechal Kubíkovi, který tak zkompletoval hattrick. Jeho trefy tak dělilo jen necelých 14 minut.

Jak se Rytířům v přesilovce nedařilo, kompenzovali si to v oslabení. Sedmý gól totiž také padl v oslabení. Prosadil se Jelínek, pro kterého to byla odměna za aktivní výkon v celém utkání.

V závěru domácí usilovali alespoň o čestný zásah. Do tempa se tak musel dostat i Brízgala, nulu však neuhájil. 93 vteřin před koncem ho o ní připravil Maršoun. Jednalo se už ale jen o symbolickou úpravu stavu.

"Začali jsme poměrně dobře, pak jsme náskok pojistili druhým gólem a uklidnili se. Od druhé třetiny jsme měli zápas v naší režii, dávali jsme góly a soupeře prakticky do ničeho nepustili," těšilo trenéra Kladna Jindřicha Lidického a měl pochopitelně radost zvýborných vstupů do všech třetin. "Gól na začátku, to vždycky pomůže, proto je výsledek takový jaký je," dodal kouč.

Hokejové Kladno se raduje z vysoké výhry v Kadani:

SK Trhači Kadaň – Rytíři Kladno 1:7 (0:2, 0:3, 1:2).

Branky a nahrávky: 59. Maršoun (Buchtela, Šulek) – 3. O. Bláha (Zich, Bernat), 16. Zikmund (Jelínek, Machač), 22. Zikmund (Kaut, Jelínek), 30. Kubík (Vildumetz, Redlich), 39. Kubík (Vildumetz, Strnad), 44. Kubík (Strnad), 47. Jelínek (Strnad). Rozhodčí: Souček, Kostourek – Votrubec, Ševic. Vyloučení: 2:4, bez využití, v oslabení: 0:2. Diváků: 800.

Kadaň: Lukeš – Buchtela, Eliáš, Hajič, Klejna, Šefl, Cestr, Popela – Svoboda, Kůs, Šulek – Maršoun, Šťovíček, Chlouba – Homer, Rindoš, Svoboda, Bláha – Bláha, Sommer, Kanický.

Kladno: Brízgala – Nash, Zich, Veber, Svedlund, Romančík, Šesták – Kubík, Vildumetz, Strnad –Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Redlich – Bernat, Filip, O. Bláha.