Brankáře Cikánka hráči Frýdku už v téhle sezoně raději neuvidí. Gól mu nedali v září, a málem ani teď na začátku prosince. O čisté konto ho připravil až Klimša zmíněné tři vteřiny před koncem při power play Frýdeckých. Hlavně díky výkonu svého brankáře se Rytíři mohli odrazit ke třetí tříbodové výhře nad faremním týmem Třince.

Rytíři byli od začátku aktivnějším týmem, první třetina se jim povedla. Strnad sice ještě nepotrestal hrubici brankáře Strmeně, ale pak poslal Kehar pěkný oblouček a Kubík ho zřejmě jemně tečoval – 0:1. Frýdek se oklepal z nepovedené třetiny po přestávce, hodně přidali, ale Cikánek je k vyrovnání nepustil a naopak udeřili opět hosté. To se puk dostal k Bláhovi, který na nic nečekal a bombou propálil Strmeně. Zajímavé je, že v prvním zápase ve Frýdku velmi podobně skóroval Lorraine, jehož po propuštění z klubu právě Bláha nahradil.


Ve třetí části už hosté vedení jen drželi, ale celkem v pohodě. V závěru ale při power-play několikrát prošustrovali šanci na jistící třetí branku, což nakonec mrzelo hlavně Cikánka, který přišel o shut-out.

„Čekali jsme těžký zápas, což se potvrdilo, skončilo to o gól. Jsme ale rádi za tři body, protože je pro nás strašně důležité každý zápas venku vyhrát,“ hodnotil zápas trenér Kladna Miloslav Hořava. Gól v závěru ho mrzel hlavně s ohledem na Lukáše Cikánka. „Je to škoda, protože chytal výborně. Ještě se na tu situaci podívám, ale myslím, že tam hráči udělali maximum a šli i do střel. Prostě to tam padlo,“ dodal Hořava.

HC Frýdek-Místek – Rytíři Kladno 1:2 (0:1, 0:1, 1:0). Branky a nahrávky: 60. Klimša (Haman, Pechanec) - 12. Kubík (Kehar, Pekr), 30. Bláha. Rozhodčí: Šutara, Kašík – Lukš, Gančarčík. Diváci: 1276.

Frýdek-Místek: Strmeň – Zahradníček, Bartko, Ovčačík, Haman, Piegl, Matyáš – Bajtek, Pechanec, Kvasnica – Harkabus, Osmík, Kofroň – Klimša, Franek, Przybyla – Raška, Peterek, Kafka.

Kladno: Cikánek - Štindl, Kehar, Hořava, Repe, Štich, Matula - Pekr, Kubík, Strnad - Tůma, Machač, Kloz - Kružík, Kaut, Redlich - Bláha, Svedlund, Zikmund.

Jan Šejhl