Přitom do 55. minuty Kladýnko prohrávalo pouze 1:2, když v úvodu zápas Knotek z přesilovky dokonce vyrovnával na 1:1. I porážka o jednu branku by byla hratelná, ale pak přišly okamžiky hrůzy, když v rozmezí 55. a 57. minuty třikrát inkasovali.

„Byl to nepříjemný kolaps. Přitom chvíli před třetím zásahem mohl Dalecký vyrovnat, ale po Knotkově přihrávce puk do odkryté klece nedostal. Třetí gól Vítkovic byl pro nás trochu smolný po nahození od zadního mantinelu a odrazu brankářovy brusle, čtvrtý jsme si dali sami. Ale to se v hokeji občas stává,“ byl zklamaný jeden z koučů Martin Vejvoda.

Může podle něj Kladno ve čtvrteční domácí odvetě (začne v 18 hodin a klub na ni zve všechny fanoušky) ještě soka reálně vyhodit ze sedla. „Už to bude velmi těžké, ale když se to povedlo jim, může i nám, takže to určitě nevzdáme,“ slibuje Martin Vejvoda.

Vítkovice – Apiq Kladno 5:1 (0:0, 2:1, 3:0). Branky a nahrávky: 21. Hudeček (Kilnar), 28. Kovář (Zdráhal), 55. Němec (Zdráhal), 56. Holý (Šebesta, Richter), 57. Kilnar – 25. Knotek (Vyšín).