Komise rozhodčích na základě vyjádření delegáta utkání uznala, že gól kladenského Pekra neplatil správně, protože Machač zamezil pohybem přes brankoviště zákrok brankáři Novotnému. Hrubou chybou ale bylo uznání branky Energie na 0:2, která přišla poté, co hostující Skuhravý při buly srazil kladenskému Přikrylovi helmu z hlavy a měl být vyloučen.

Gól na 0:3 rovněž neměl platit, branka byla v okamžiku střely už tři vteřiny posunutá. Podle komise měl být vyloučen Jurij Repe za úmyslné posunutí klece, nic víc.

Rovněž už nic neřešící zásah na 0:4 z trestného střílení byl v rozporu s pravidly. Repe sice přistrčil unikajícího Beránka, ale jeho zákrok pád útočníka podle komise nezpůsobil a trestné střílení rozhodčí nařídili nesprávně.

Kladno na domácím ledě doplácí na špatné výroky rozhodčích podruhé za sebou. Předtím to bylo v duelu s Frýdkem-Místkem, kdy mu sudí neuznal regulérní zásah Jakuba Strnada na 1:1. Rytíři sice zápas vyhráli, ale až po prodloužení.

Teď doufají, že v sobotním ostře sledovaném televizním zápase v Liberci proti Benátkám (vysílá ČT4) si rozhodčí dají pozor a více se jim bude dařit také v rozhodující fázi sezony.