Tribuny ve finále rozjásal Procházka

Kladno - Poprvé hokejisté Kladna ztratili, z ledu ale poraženi neodešli. Ve 3. kole extraligy přehráli v prodloužení gólem Procházky Třinec. Kladenští tak mají na kontě osm bodů, stejně jako loni po první čtvrtině základní části!

14.9.2008

Jan Tomajko kontroluje situaci u mantinelu. Foto: Josef Procházka

Kladno – Třinec 3:2 pp

Třinec dlouho nedal Kladnu gól. Než překonal gólmana Středočechů, uplynulo dlouhých 144 minut. Návod tkvěl v bleskovém přečíslení. V 17. minutě ho neomylně zužitkoval Kováčik. Domácí dlouho naráželi na skvělého Vojtka. Zlikvidoval nájezd Tenkráta, bez hokejky si poradil také se střelou Hájka ze začátku druhé části.

V jejím začátku ale měli Kladenští velký tlak, jenž vyústil ve vyrovnávací branku Tenkráta. Hostům vrátila náskok přesilovka. Po závaru se ve 33. minutě se ocitl puk před Květoněm a odkrytou bránou.

Dobrou možnost vyrovnat mělo Kladno ve 47. minutě, Nádašdi byl faulován, Kalla však při trestném střílení na Vojtka nevyzrál. Když v nájezdu neuspěl ani Tenkrát, zkusil to Nádašdi z dálky. Ve středním pásmu se opřel do puku a vehnal ruměnec do Vojtkovy tváře. Byl to zároveň první gól Kladna z hole obránce.

Potřetí mohl dostat Třinecké do vedení Martynek, jenž v oslabeni selhal na Kopřivovi. „Byla to největší naše šance rozhodnout,“ litoval kouč hostů Antonín Stavjaňa.

Víc možností strhnout vítězství na svoji stranu ale měli domácí, kteří tak učinili až v 18. vteřině prodloužení, kdy tribuny rozjásal Procházka. „Chválím tým za bojovný výkon, i když se nám v koncovce nedařilo, hráli jsme až do konce a vydolovali i druhý bod, řekl domácí asistent Petr Kasík.

O jeden méně má Třinec. „Podle průběhu hry ale mužstvo cítí, že bod je pro něj málo,“ doplnil Stavjaňa.

Třetiny: 0:1, 1:1, 1:0 – 1:0
Muž zápasu: Tenkrát
Kladno: Kopřiva – Nádašdi, Hájek, Pavlas, D. Růžička, Skrbek, Hořava – M. Procházka, Patera, Diviš – Čurilla, Frolík, Tomajko – Tenkrát, Kalla, Bělohlav – Rudovský, Stieler, Kuchler. Trenér: Müller.
Třinec: Vojtek – Výtisk, Sekeráš, D. Seman, Malec, Andersons, Gureň, Lojek – Tomík, D. Moravec, Balej – D. Květoň, Peterek, Martynek – Polák, Polanský, Kováčik. Trenéři: Stavjaňa.
Branky a nahrávky: 23. Tenkrát (Kalla), 49. Nádašdi (Procházka), 61. Procházka (Patera) – 17. Kováčik (Polanský, Polák), 33. Květoň (Malec). Rozhodčí: Jeřábek - Pavlovič, Bádal. Vyloučení: 6:10. Využití: 0:1. Zásahy brankářů: 41:32. Diváci: 3249.

14.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

Setkání Pátečníku v Muzeu T.G.M. v Lánech.
25

OBRAZEM: Pátečníci se sešli v Lánech

Fotografie, která se stane symbolem letošních voleb.
DOTYK.CZ
6

Internet se baví: Babiš líbá a Benda je stejnou jistotou jako smrt a daně

Výlov rybníka v Luníkově přilákal stovky lidí

Luníkov - Lidé místní i z okolí se sešli opět po roce na hrázi rybníka v Luníkově u Slaného. Uskutečnil se zde tradiční podzimní výlov. Majitel rybníka a sousedící rybářsté bašty Tomáš Jelen pozval zájemce a milovníky ryb na podívanou, kterou ocení pokaždé především děti.

Střední Čechy: Máme celkem 26 poslanců

Střední Čechy /INFOGRAFIKA/ - ANO ovládlo Středočeský kraj. Do poslanecké sněmovny se probojovalo 9 jejich poslanců.

Jak se volilo na Kladensku?

Kladensko - Letošní parlamentní volby jsou již za námi. Jednoznačně je ovládlo hnutí ANO 2011, které od voličů z celé republiky získalo necelých třicet procent hlasů. Na podobném čísle zůstala bilance hnutí také na Kladensku. Nad magických pět procent hlasů se pak dostalo ještě dalších osm stran. Celkových devět stran ve Sněmovně je rekordem od vzniku samostatné České republiky. A jak by letošní volby dopadly, kdyby o jejich výsledku rozhodovali jen lidé z Kladenska?

Ano? Ano. I když všichni říkáme, že ne

Sociální sítě, ulice, hospody i obýváky jsou plné nechápavých komentářů. Jak mohl vyhrát Babiš? Okamura? Piráti? Co jsme to za lidi? Jenže tohle je svět kolem nás. Říká se tomu demokracie.