Nový kouč Otakar Vejvoda, který nahradil stále vážně nemocného Zdeňka Müllera, měl od úterka tři tréninky, aby se s mužstvem seznámil. Navíc stále nemůže počítat s marody Martinem Procházkou, Tomášem Hornou a Petrem Mudrochem. K dispozici však bude poprvé od svého ohňového manévru Marek Čurilla.

„Je to tak, chce hrát. Samozřejmě tam bude nějaké manko, ale jsme jasně domluveni, že pokud to nepůjde, sám si řekne. Hrát touží i Tomáš Horna, ve čtvrtek trénoval, ale úplně ono to není, navíc má ortézu. Tam riskovat nechceme. Martina čeká ještě vyšetření, zkusí i léčitele. A Petr by se měl zapojit s menšími úlevami do tréninku od pondělka,“ popsal Vejvoda zdravotní stav všech nemocných.

I proto dá dohromady sotva čtyři útoky. Ústecký Mikulík totiž ještě marodí a přijede pouze berounský Šinágl. „S těmi čtyřmi útoky to bude složité, ale každopádně se o to pokusíme, alespoň pro začátek,“ hlásí nový kladenský kouč.

Co se týče formy Třince, trenér ji dobře zná. „Hlavně mají neskutečně šikovné útočníky,“ pokyvuje uznale nad kvalitou ofenzivy Ocelářů.

Jednoho forvarda dokonce dobře zná, toho nejlepšího. Ladislavu Kohnovi dal v sezoně 1992–93 jeho první ligovou šanci: „Od té doby jsem Láďu neviděl a docela se na to těším. Každopádně si jeho hru vybavuji úplně detailně.“

A diváky může zaujmout i start obránce Jana Platila. Kladenský odchovanec skončil před časem v ruském Čeljabinsku a nečekaně posílil právě Třinec. „Snad po deseti letech budu hrát na Kladně. Těším se. Doufám, že dorazí moje rodina, kamarádi. Moje osobní odpovědnost bude asi větší, ale snad vyhrajeme,“ řekl tvrdý zadák na klubovém serveru.

Pokud Vejvoda nechce soka překvapit, zatím nenasadí novou posilu Libora Procházku. Pětatřicetiletý obránce se klubu ve čtvrtek přihlásil sám, ale hrát zatím nemíní. „Zatím budu jen trénovat. Byl jsem po zranění devět měsíců bez hokeje a to je znát. Musím se do toho nejdříve dostat. Když bude všechno probíhat podle představ, rád za Kladno nastoupím. Ale to je hodně předčasné,“ vysvětlil Procházka na klubovém serveru.

Atmosféta na ledě je podle Vejvody docela dobrá, hráči nejsou v přehnaném stresu, byť jejich situace dobrá není. „V dané situaci jsou v relitivním klidu a proč ne? Je to lepší takhle,“ míní Otakar Vejvoda, který se na mač těší, určitě bude v centru dění, byť bránit a dávat góly musí hráči.

Zápas Kladno – Třinec se hraje před kamerami ČT4 sport, tedy až od 18.10 hodin.