Kladno – Třinec 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)

A jak se vše událo? Domácí sice výborně ubránili přesilovku soupeře v úvodu, pak dokonce v 9. minutě zahrozili debutujícím juniorem Melkou, jenže ten vzápětí hrál nedůsledně, umožnil soupeři únik dvou na jednoho a Peterek se zakončujícím Květoněm i se štěstím otevřeli skóre. A to nebylo vše, protože ve zbytku třetiny se rozparádil obránce Cartelli. Nejprve opět s velkou klikou našel skulinku mezi Kopřivovými betony a v závěru třetiny využil nedůslednosti zkušených Patery a Bělohlava a bekhendem zvýšil na 0:3. „Kladnu jsme nedávali vůbec žádnou šanci, i když jak tam padl ten první gól, to ani nevím,“ usmíval se bývalý borec Kladna.

Jestli měli domácí šanci na zvrat, pak to bylo v úvodu druhého dějství, do něhož kouč Vejvoda poslal mezi tyče Cikánka místo Kopřivy. To konečně přidali, přiblížili se extraligovému výkonu a Kalla s Bělohlavem klidně mohli stáhnout manko na jeden gól. První ale mířil tečí do tyče a druhého po krásné zadovce Patery zblokoval obránce.

Když ve 29. minutě opět propadla při bránění čtvrtá kladenská formace a Martynek se projel před bezmocným Cikánkem, odstartoval třineckou exhibici. To podpořil faulem vysokou holí Dlouhý, jenž za zákrok na Polanského pykal jen tři minuty – pak Malec dokončil pěknou kombinaci . A nefungující defenzivu domácích podpořil ještě Růžička snadným zásahem na 0:6.

Poslední část Kladenští sice neodjezdili, ale nedosáhli ani čestného zásahu, jemuž byl nejblíže Stieler, ovšem Hamerlík si bravurním skokem nenechal první čisté konto v extralize ujít. Naopak mladík Pospíšil krásnou ranou uzavřel účet a oslavil svůj premiérový extraligový zásah. Pak už zaujal jen hrubý zákrok exkladenského Platila na upadnuvšího Čurillu, více zajímavého se neudálo.

Ohlasy trenérů

Pavel Marek: Očekávali jsme velmi těžké utkání, ze kterého jsme měli velké obavy. Důkladně jsme se připravovali, podařil se nám začátek, když jsme dali dvě rychlé branky. Po celé utkání jsme měli výborný pohyb a povedlo se nám rovnoměrně rozložit zátěž na všechny čtyři pětky. Všichni hráči poctivě plnili taktické pokyny.

Otakar Vejvoda: Nevím, jestli dokáži utkání nějak objektivně zhodnotit. Byl to pro mě dost atypický zápas. Nemůžeme se na nic vymlouvat, sedm nula je sedm nula. Náš výkon, počet šancí nebo střel není jakkoliv podstatný. Na marodku přibyli Čurilla se Šináglem.

Branky: 9. Květoň (Peterek), 9. Cartelli (Květoň), 19. Cartelli (Květoň, M. Růžička), 29. Martynek (Bonk, Polák), 34. Malec (Peterek, Květoň), 37. M. Růžička (Polanský), 51. Pospíšil (Cartelli). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Tošenovjan, Hlavatý. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváků: 2525. Třetiny: 0:3, 0:3, 0:1.

HC GEUS OKNA Kladno: Kopřiva (21. Cikánek) - Kameš, Kaberle, Toman, Dlouhý, Trončinský, Šmach - Bělohlav, Patera, Frolík - Bílek, Kalla, Valský - Eberle, Stieler, Kuchler - Čurilla, Melka, Šinágl.

HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Andersons, Platil, Cartelli, Malec, Hrabal, Zíb, Seman, Výtisk - Martynek, Bonk, Polák - Pospíšil, Peterek, Květoň, Růžička Martin, Polanský, Kohn - Tomas, Hampl, Kanko.