Mužstvo je v tabulce předposlední, nedává góly, přišlo nadlouho o zraněnou oporu Miloše Hořavu a v obraně tropí příliš mnoho chyb.

„Ocitli jsme tam, kde jsme nechtěli. na výkonu hráčů je to vidět, už to je křečovité," říkal po výpadku s Hradcem Králové trenér Zdeněk Vojta.

Rytíře navíc čekají tři zápasy venku a není nepodstatné, že nastoupí proti obzvlášť silnému trojspolku – v Liberci (dnes, 18), na Spartě (ne) a v Plzni (út, 17.30).

„Všichni to víme, že jedeme ke třem silným soupeřům. Ale je začátek sezony, musíme to odbojovat a uvědomit si, že každý zápas začíná 0:0. Jakýkoli bod sebereme, bude pro nás plus," říkal po utkání s Hradcem útočník Petr Tenkrát.

Ten se stal součástí netradičního kroku trenérů, byl přeřazen do vlastně třetí formace Kladna. Brzké oddělení od Pavla Patery se nečekalo. „Je to tím, že naše lajna se rozpadla po zranění Miloše Hořavy. Zkoušeli jsme tam nějaká levá křídla, teď se trenéři rozhodli to vyzkoušet zase nějak jinak," bral realitu klidně Tenkrát, jenž v posledních fázích už stejně stál opět vedle Patery a dost možná se k němu vrátí i dnes v Liberci.

Tenhle duel bude nepochybně trochu vyhecovanější, vždyť Severočeši na jaře přetáhli do svého týmu z Kladna elitní forvardy Valského (usídlil se v úspěšné první formaci vedle Petra Nedvěda) a Lotyše Kobu Jasse.

„Já se z té trojice duelů těším nejvíc asi na Spartu, ale Liberec bude také jiný, odešli tam kluci od nás," tvrdí obránce Milan Doudera,, ale hlavu z těžké tria soků si nadějný bek vůbec nedělá. „Body se pokusíme získat u všech těchto soupeřů, potřebujeme je."

Liberecký útočník Michal Bulíř varuje: „Čekají nás nyní samí těžcí soupeři a Kladno je jistě kvalitní, i když se mu zkraje ligy nedaří. My jsme sice proti Spartě podali výborný týmový výkon, který však potom v Brně nebyl ideální. A s nulou ještě nikdo nikdy nevyhrál. Musíme rozhodně navázat na výkon jako proti Spartě, ale je jasné, že to již nebude přestřelka, ale výsledek o jeden nebo dva góly."

Bulíř ještě dodal, že se brněnský výkon (0:3) nesmí opakovat. „Potřebujeme proměňovat šance a hrát celkově zodpovědně," dodal útočník s číslem 88, autor dvou góly v pěti odehraných utkáních.