Ze tří mladých útočníků je nejznámější Šimon Jelínek. Odchovanec Kladna v jeho áčku zazářil v předminulé sezoně, kdy dal v základní části 14 gólů a 27 bodů, navíc byl hodně vidět i v play off (pět gólů). Loňskou sezonu by ale raději smazal, v Kladně ani Ústí to nešlo podle jeho představ, nakonec dohrával ve Slavii. Velký potenciál se pokusí naplnit v nové sezoně zase v Kladně.

Devatenáctiletý Matyáš Filip v loňské sezoně pomáhal prvoligovému Ústí nad Labem a byl tam jedním z nejlepších Kladeňáků. V 50 zápasech si odchovanec Jindřichova Hradce připsal 27 bodů, jeho velkou devizou je bruslení.

Podobně je na tom další mladík Ondřej Bláha. V Ústí byl o něco méně produktivní (12 bodů v 50ti) zápasech, ale pohybem a zaujetím vyniká už dlouho. Ondra si loni zahrál za Rytíře i čtyři zápasy extraligy.

Sportovní manažer Rytířů David Čermák potvrdil, že Kladno hledá ještě jednoho centra a do obrany dva zámořské hráče. "Už z minulosti s nimi máme dobrou zkušenost, navíc jim vyhovuje naše užší kluziště," připomněl Čermák zejména skvělého Bradyho Austina, který po sezoně v Kladně podepsal kontrakt v KHL, ale také Brendona Nashe.