Dřetovický boss Miroslav Petrák psychicky neunesl výkon svého týmu a raději se ze stadionu ještě před koncem utkání vypařil. Na trávníku dominovali hosté ze Lhoty, kteří výraznou výhrou uťali sérii čtyř porážek.

Dobrému fotbalu v podání mladých soupeřů překáželo v Buštěhradu jen nerovné hřiště. Lépe se s ním vyrovnali kompletní domácí, kteří těsně porazili Unhošť, již výtečně začapal brankář.

Hafenrichter dorazil na derby Brandýsek - Stehelčeves až po půlhodiněhr, přesto otevřel skóre. Hosté ještě do půle zvýšil na 0:2, po obrátce však třikrát inkasovali (Mladý 2, Šmejkal), a přesto alespoň na bod dosáhli.

Důležité body získala Běleč, která v souboji ohrožených přehrála Žehrovice. Na výhře 3:0 se dvěma góly podílel F. Trousil, jedním M. Tyburec, pro nějž byl utkání obzvlášť pikantní. Slavil totiž 32. narozeniny a jelikož mu na beku docházely síly, uklidili ho do útoku, kde dal důležitý druhý gól.

Doksy měly v duelu s Vinařicemi výtečný první poločas, v němž nastřílely tři branky. Hosté ale po změně stran zmobilizovali síly, snížili na jednogólový rozdíl, avšak čtvrtý gól v jejich síti jim pojistil poslední příčku (Zlata 2, Breha, V. Barták).

Trošku posílený Stochov hostil Slavoj, nad kterým dvakrát vedl (Melen, Najer). Z potřebných tří bodů se ale neradoval, protože hosté vždy vyrovnali (Hroneš, Vávra).

Výsledky: Stochov B-Slavoj Kladno 2:2, Buštěhrad-Unhošť 2:1, Běleč-K. Žehrovice B 3:0, Brandýsek B-Stehelčeves 3:3, Dřetovice-Lhota B 2:6, Doksy B-Vinařice 4:2, Švermov-Družec 5:3.

Více informací najdete v tištěném vydání Kladenského deníku v úterý 1. června 2010.