V sobotu na sebe oba celky narazí v 7. kole soutěže. Hrát se bude ve Slaném na hlavním stadionu.

„Musíme vyhrát, aby pro nás sezona neskončila předčasně. Chceme mít o co hrát,“ tvrdí trenér Slaného Radim Vavroch, jenž oproti loňsku vidí největší problém v častějších soubězích s A týmem.

Doma však s áčkaři vyjma základní jedenáctky počítat může. To ale zřejmě nebude platit o nejlepším střelci týmu Čablíkovi, jenž v prvním týmu nejspíš zapustil kořeny. Za rezervu nastřílel ve třech utkáních polovinu gólů.

Pro Jarocha není tažení Hrdlíva překvapením. „Posily jako Arlt nebo Kočínský musí být ve III. třídě znát,“ míní kouč, jenž dvakrát vyhrál s béčkem Tuřan IV. třídu. Jen tato dvě jména by však Hrdlívským k cestě za návratem slávy hrdlívského fotbalu nestačila.

Co dalšího je za fascinujícím tažením celku, jenž neztratil ani bod a má skóre 30:2?

„Zásadní je, že se nám vymarodili kluci. Dnes mám v podstatě v kádru pět hráčů, které jsem loni nemohl mít k dispozici. Navíc k nám přišel z Chyňavy šikovný záložník Kasl a ze zahraničí se vrátil Burle,“ říká trenér Jaroslav Veselý, jenž si před sezonou přál vytvořit tým vydobyvší si výkony respekt soupeřů a pohybující se v horních patrech tabulky.

Od zápasu ve Slaném někdejší kouč bývalého SFS Slaný očekává zajímavou podívanou, jež by mohla přilákat diváky, jichž všeobecně ve Slaném chodí víc než loni. „Oba týmy jsou na tom dobře technicky. Mohl by to být kvalitní fotbal, jenž, jak říkám, ohřeje oko diváka. Vím, že to nebudeme mít jednoduché a porážka jednou přijde. Čím později to však bude, tím lépe pro nás,“ uzavírá Veselý.

Jeho tým už první část třídílné prověrky kvality v podobě soubojů se Zichovcem, Slaným B a Brandýskem B zvládl. Výborný Zichovec v sobotu zdolal 4:0.