„Hrajeme pořád na šestku," jednoznačně deklaroval po utkání autor prvního domácího gólu Miloslav Hořava. Byl spokojený, na rozdíl od hostů.

Zejména F. Čech těžce nesl svůj trest do konce zápasu za opuštění hráčské lavice při jedné z šarvátek. Jeho vztek odnesly dveře kabiny hostů, což se objevilo i v zápise. „Dostal trest neprávem," hájil svého hráče trenér Zlína Rostislav Vlach. Domácí tiskový mluvčí Vít Heral kontroval, že jeho klub a ani dveře za to nemohly.

Pro domácí začal zápas skvěle. Ve 4. minutě Patera v nájezdu dvou na jednoho předvedl naplno genialitu a M. Hořava zakončoval do prázdné – 1:0. A když Honejsek chvíli po skončení z problematicky odpískané přesilovky pět na tři („oblíbeným sudím Rytířů Turčanem) vyrovnal, Miloslav Hořava připravil také v početní výhodě spolu s Paterou další trefu Lotyši Jassovi, jehož navíc nevybíravě srazil Tesařík.

„Všechno udělal Patýs, ten je neskutečnej. Dal mi to do prázdný a u toho druhého gólu jsem věřil, že jim puk vezme. Oni se vrhli dopředu a pak už to bylo jednoduché a my se tím uklidnili. Což je proti tak dobře bránícímu týmu ideální," děkoval kapitánovi týmu střelec Miloslav Hořava.

Kladno ale zažilo i chvíli hrůzy. To když v už zmíněném oslabení tři na pět dostal Valský ránu od Zámorského přímo do obličeje. „Ani nechci domýšlet, kdyby ji dostal trochu níž na bradu," ulevil si po utkání kouč Kladna Zdeněk Vojta.

„Lehl jsem a vůbec nevěděl, co se děje. Myslel jsem si, že jsem dohrál, ale svezlo se mi to po plexi a mám jen monokla. Možná i zlomený nos," usmál se Jakub Valský, který hrál dál a později se stal jedním z hrdinů zápasu.

To když ve druhé třetině jeho tým prováhal obrovské šance na zvýšení náskoku, jako trestné střílení Látala nebo dvouminutovou přesilovku pět na tři.

Jenže mladíci z útoku ukázali, že hodně odkoukali během výluky v NHL od Tomáše Plekance. Nejprve Eberle a po něm Valský obkroužili branku a brankáře Sedláčka oba nachytali shodně u jeho levé tyče na švestkách – 4:1! „Šťastné góly, ale když už jsme nedali ty z jasných šancích, beru tyhle. Kluci super bojovali a neudělali tak velké a zbytečné chyby jako v Třinci," liboval si Zdeněk Vojta.

Jeho tým nakonec vedení udržel. Tři minuty před koncem ho sice trochu vyplašil Ondráček, ale poslední slovo si vzal střelec zápasu Jan Eberle, jenž do prázdné klece pečetil výsledek 5:2. „Čeká nás Slavia a ta brání snad ještě víc než Zlín. Navíc je tam úzké kluziště, bude to boj," dodal Miloslav Hořava.

Rytíři Kladno – PSG Zlín 5:2 (2:1, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. M. Hořava (Patera, Jass), 18. Jass (M. Hořava, Patera), 33. Eberle (Lukáč), 37. Valský, 60. Eberle – 14. Honejsek (Čajánek, O. Veselý), 57. Ondráček (Okál). Rozhodčí: Turčan, Hodek – Jelínek, Pešek. Vyloučení: 12:13, navíc Čech do konce utkání, Hamrlík (oba Zlín) 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 2653.

Kladno: Chábera – L. Procházka, D. Růžička, P. Hořava, Piskáček, Kameš, Doudera, Macholda – Eberle, Lukáč, M. Látal – Jass, Patera, M. Hořava – Valský, Kuchler, Kuchejda (do 20. Melka, Dragoun, Dalecký). Trenéři: Vojta, Kopecký a Tatíček.

Zlín: J. Sedláček – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Horák, Řezníček, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Honejsek, Čajánek, O. Veselý – Okál, Čech, Holík – Fořt, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.