Už v první části si Rytíři o gól doslova koledovali. Tygři se lépe pohybovali, většinu útoků Kladna lehce pochytali, a když už ne, tak své akce jejich protivník zakončoval zbytečnou přihrávkou navíc. To před Cháberou bylo rušno pořád a třeba Víšek s Bartekem jen kroutili hlavou, co spálili. Urban pak při otočce zblízka těsně minul. V závěru dostali hosté i luxusní výhodu přesilovky pět na tři, ale zbytečně se o její část obrali dlouhým držením puku a ve zbylých dvaceti vteřinách už udeřit nestihli.

Skvělou šanci chytit se dostalo místo toho Kladno v úvodu druhé části, kdy po faulech Hunkese a Bulíka hrálo rovných sto vteřin přesilovku pět na tři, ale ani z jedné šance neudeřilo. Přitom Patera stál u tyčky s kotoučem, ale za Melicherčíka ho procpat nedokázal a jeho kolegové trefovali v šancích buď vedle, nebo přímo doprostřed gólmanova plastronu.

A tak opět začal vystrkovat růžky Liberec. Bartek v sólu ještě narazil na výtečného Cháberu, ale kladenský gólman už neměl naději proti pokusu obra Urbana.

Domácí trenér Zdeněk Vojta poté hodně zariskoval, přeházel všechny formace, jenže byly z toho jen další patálie. Dalecký se ve druhé formaci ani nerozkoukal a už mířil na trestnou lavici. Jeho faul potrestal zblízka Výtisk a Rytíři se začali po ledě pohybovat jako bludní Holanďané.

Vydrželo jim to pohříchu až do konce zápasu, byť se v polovině třetího dějství lehce probrali při přesilovce. Největší šanci M. Hořavy však lapil dobře Melicherčík a z případné šance na vrácení se do utkání nebylo nic.

Místo toho šli Rytíři do oslabení, v němž paradoxně prakticky výhradně útočili, ovšem Tenkrát zazdil další tutovku a z brejku tří na jednoho Nedvěd pečetil skóre.

„Pár šancí jsme měli, ale potřebujeme trochu štěstí, nepovedlo se nám to tam protlačit. A hlavně se ještě víc musíme tlačit do brány," říkal po utkání zklamaný navrátilec do kladenské sestavy Miloslav Hořava, jenž dva měsíce absentoval kvůli otřesu mozku. „V tom ale nebyl problém, cítil jsem se dobře. Během pauzy jsem hodně natrénoval," dodal s tím, že koncovka už dlouho Rytíře trápit nebude. „Liberečtí dobře blokovali střely, ale jak říkám, šance jsme měli a je otázka času, kdy nám to tam začne padat," dodal Miloslav Hořava.

Rytíři Kladno – Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 29. Urban (P. Nedvěd, Hunkes), 36. Výtisk (Víšek, Bulík), 59. P. Nedvěd (Bartek, Víšek). Rozhodčí: Kalivoda, Wagner – Podrazil, Zavřel. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 2607.

Kladno: Chábera – David Růžička, T. Kaberle, Majeský, Doudera, L. Procházka, P. Hořava – Tenkrát, Patera, M. Hořava – S. Treille, Dragoun, Hlaváč – Strnad, Lukáč, Eberle – Dalecký, Kuchler, Machač – od 30. navíc Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Liberec: Melicherčík – Hunkes, Verner, Voráček, Výtisk, Šimek, Čakajík, Vitásek – Urban, P. Nedvěd, Dušek – Valský, Filipi, Víšek – Jass, Zacha, J. Vlach. Trenéři: Hynek a M. Černý.