Také špičkoví borci, na nichž převážně leží tíha utkání, musí na konci sezony uznat, že bez těch, kteří mají v merku všechny přestupky, by nemohlo družstvo správně fungovat.

Právě na jejich důslednosti, pozornosti a přísnosti totiž záleží, jak atraktivní bude například rozlučka se sezonou,  ať úspěšnou nebo mizernou.

Ano, oněmi klíčovými muži jsou pokladnicí, ne kluboví,  ale ti týmoví, kteří dokáží kasírovat i za nejkurióznější přestupky.

Platí se nejen za hattricky, premiérové zásahy, pozdní příchody na tréninky, přestřelenou ochrannou síť, fotku v novinách, ale i třeba za novou holku. Co sport, to jiný druh přestupků. 

Viník pak musí k neskonalé radosti druhých chtě nechtě sáhnout do portmonky. To platí také o největších lakomcích, kteří si však umí ohlídat, aby neplatili zbytečně.

V největším profesionálním klubu na Kladensku, u hokejových Rytířů, drží od loňska bank Jan Piskáček. Mladý bek ho převzal loni od také mladého Jana Eberleho.

Důvodem ale nebyly nesrovnalosti v ´účtech´ nýbrž Eberleho odchod do prvoligového Písku.
„Bohužel jsem to dostal já, musel jsem to tiše přijmout," usmívá se Piskáček, jenž byl zvolen tzv. demokraticky.

Celý obsáhlý článek o týmových pokladnících a neobvyklých pokutách najdete v sobotním tištěném vydání Kladenského deníku.