Do kladenské branky se postavil Chábera a neměl snadný úvod. Už z první střely ho málem překonal Klepiš a ze druhé už Grigorenko ano po skvělé přihrávce Igora Radulova (slavnější Alexandr nehrál) – 0:1. Ale po chvíli dostalo Kladno výhodu přesilovky, v níž měl možnost Hlaváč a hlavně – Blaťák byl za vyhozený kotouč vyloučen také. Čtyřiadvacet vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku málem přetavilo ve vyrovnání čarující duo Patera – Bicek, ten ale nezakončil ideálně. V klasické přesilovce pak málem srovnal i Bílek – Kolesnik byl proti.

Místo toho udeřilo zase na druhé straně. Kozlov využil špatného střídání domácích a nedal Cháberovi ranou k tyči naději.

Kladeňáky to nedeprimovalo a začali předvádět jeden pěkný moment za druhý. V tutovce přestřelil Dragoun, Bílek prokličkoval až před Kolesnika, jenže scházel mu klid.

Domácí nápor uťalo vyloučení Hovorky, po němž mohli Rusové klidně vést o tři branky, ovšem Chábera měl konečně trochu štěstí. Když pár vteřin před koncem výtečně hrající Hlaváč z mezikruží trefil jen Kolesnika, první třetina skončila 0:2.

Jestliže Kladno z mnoha šancí v první části gól nevytěžilo, v úvodu druhého dějství se trojici Eberle, Bílek a zakončující Stieler povedl výpad a snížení bylo na světě. Když pan druhé straně Kozlov z nulového úhlu netrefil prázdnou bránu, udeřilo Kladýnko podruhé. A stylově v oslabení. Perfektně bránící Hovorka vysunul Dragouna a ten v sólu nezaváhal.

Dvojice, která razantně bojuje o smlouvu v Kladně, se tak nahlas přihlásila o svá práva.

Jejich tým se dostal do pohody, početné publikum začalo vytleskávat a Rusové se trápili dál. Při pokusech Hlaváče a Knotka měl Kolesnik opět hromadu štěstíčka, ale poté dostal čtyřminutový trest Piskáček a Julajevci se dostali zpět do utkání. Nilsson během jediného střídání zakončil velešance, ale proti gólu byli jednou Chábera a podruhé tyčka.

Třetí dějství ale opět zahájili lépe Středočeši, Kalla využil toho, že Rusové ještě neznají jeho reje za brankou a po otočce nabídl už druhý zásah Dragounovi – 3:2.

Vyrovnání se zrodilo hodně kuriozně. Domácí dostali po faulu Klepiše výhodu čtyřminutové přesilovky, v ní se ale nahození Kutějkina odrazilo od zadního hrazení tak nešťastně, že Grigorenko pohodlně vyrovnal.

V závěru ještě Rusové po faulech nabídli Kladnu 44 vteřin přesilovku pět na tři, ale to s ní naložilo bídně. Místo toho v poslední minutě rozkrylo obranu a veterán Sušinskij po vysunutí Kozlovem v pádu zápas rozhodl.

"Dneska jsem tady byl za smolaře já. první gól jsme si tam kopli, druhý hezky trefil a třetí smolný odraz od mantinelu. Jsou to náhody, ale těžko se s tím něco dělá," litoval brankář Kladna Jan Chábera. A přiznal, že ho porážka mrzí. "To je jasné, kdo by nechtěl porazit Ufu. Vždyť jsme šest minut před koncem vedli a měli čtyři a půl minuty přesilovku. Je to fakt škoda," dodal.

S Janem Cháberou připravujeme obsáhlý rozhovor. Zůstane v Kladně?

HC Kladno – Salavat Julajev Ufa 3:4 (0:2, 2:0, 1:2)

Branky: 23. Stieler (Bílek, Eberle), 25. Dragoun (Hovorka), 42. Dragoun (Kalla) – 3. Grigorenko (I. Radulov), 9. Kozlov (Aťušov), 53. Grigorenko (Kutějkin), 60. Sušinskij (Kozlov). Rozhodčí: Florián, Zuzanda – Ondříček, Řešátko. Vyloučení: 7:9, navíc Proškin (U) na 10 min., bez využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Diváků: 2000.

Kladno: Chábera – Hájek, D. Růžička, Piskáček, L. Procházka, Drtina, Lepine, Diviš, Kameš – Hlaváč, Patera, Bicek – Kalla, Dragoun, Hovorka – Bílek, Stieler, Eberle – Kuchler, Knotek, Valský.

Ufa: Kolesnik – Aťušov, Blaťák, Proškin, Kutějkin, Gimajev, Kondratěv, Tverdovskij, Stehlík – Nilsson, Trubačov, Mamin – Svitov, I. Radulov, Klepiš – Ščaslivij, Kozlov, Grigorenko – Kolcov, Sušinskij, Mirnov.