Kladno sice prakticky po rozehrání vynutilo přesilovou hru, ale v té po pěkném brejku dvojice Písařík – Válek inkasovalo a od té chvíle bylo dlouho horším týmem. Možná s výjimkou druhé desetiminutovky, kterou odstartoval navrátilec do sestavy Horna (nahradil nemocného Pletku - střevní potíže) dorážkou na 1:1. Ale třetinu stejně vyhrál Most, když Nash ledabyle vyhodil v přesilovce hostů puk a ex-kladenský Havlíček po pěkné souhře mířil přesně k tyči.

Po obrátce to na zvrat také nevypadalo. Kladno sice lehce přidalo a Pitule tečí rány Ptáčka vyrovnal, ale pak zase kupilo jednu chybu za druhou a po jedné z nich potrestal Růžičkův faul další ex-kladeňák v sestavě Mostu Zeman. Krásně mu nahrával Divíšek.

Domácí sice mohli srovnat, hlavně v přesilovce pět na tři, tu ale nezvládli stejně jako další výhody. Naštěstí hned v úvodu třetího dějství prudkou ranou vyrovnal Růžička. Prakticky vzápětí Hanzla v tutovce vychytal famózně Mensator.

Žádný velký kladenský nápor se nekonal ani potom, ale Pituleho formace přece jen pracovala v sobotu asi nejvíc a její šéf trefil po hezkém výjezdu tyčku.

Poté už přece jen Rytíři trochu nápor vystupňovali, vynutili si přesilovku a pět a půl minuty před koncem se opět trefil bombou pod horní tyč Růžička. Pak už měli domácí zápas pod kontrolou, bylo vidět, že si obratu váží a dřeli. Dobře hrající Machač si vynutil i další přesilovku a tu proměnil zblízka Stach.

Trenér hostů Jan Zachrla pochválil oba týmy, že sehrály divácky atraktivní zápas plný pohybu. A pochopitelně trochu litoval nepovedené poslední třetiny. „Hodně rozhodující bylo, že Kladno brzy vyrovnalo a pak mu pomohlo domácí prostředí. Diváci je hnali, možná tomu trochu podlehl i rozhodčí," říkal hostující kouč, jehož tým tak dobře v Kladně nikdy nezahrál a chválili ho i domácí.

„Musím říci, že jsme k tomu měli pohovor už před zápasem a Most ukázal, že ne nadarmo vyhrál poslední tři zápasy. Byli ohromně silní na kotouči, měli dobrý pohyb a výborné přesilovky," uznal domácí trenér Jindřich Lidický. „S trochu štěstí jsme je nakonec přetlačili, ale bylo to velice pěkné utkání. Dvě třetiny byli lepší a my si museli něco říci, i když co, to nechci ventilovat," dodal trenér Rytířů.

Rytíři Kladno – HC Most 5:3 (1:2, 1:1, 3:0). Branky a nahrávky: 10. Horna (Skuhravý, Růžička), 27. Pitule (Kindl, Ptáček), 42. Růžička (Stach, Bílek), 55. Růžička (Kindl, Machač), 59. Stach (Bílek, Skuhravý) – 1. Válek (Písařík), 19. Havlíček (Hora, Baránek), 30. Zeman (Divíšek, Řehoř). Rozhodčí: Krob – Bosák, Šmika. Vyloučení: 6:7 a Baránek (M) 10 OT. Využití: 2:2. Oslabení: 0:1. Diváků: 2052.

Kladno: Mensator – Nash, Repe, Kehar, Růžička, Zajíc, Ptáček, Gutwald – Dvořáček, Skuhravý, Horna – Rudovský, Stach, Bílek – Kindl, Pitule, Redlich – Machač, Lukáč, Strnad.

Most: Horák (59. Mouček) – Zeman, Grin, Hora, Baránek, Černý, Strejček – Chlapík, Divíšek, Řehoř – Kubinčák, Havlíček, Slavíček – Válek, Hanzl, Písařík – Tauš, Přeučil, Mical.