„Ano, za tím cílem jsem přišel. Podle toho jsme si počínali i na přestupním trhu,“ prohlásil Jaromír Šindel, nový sportovní manažer Lvů, jenž podepsal smlouvu na tři roky s dvouletou opcí.

„Postoupit do baráže je povinnost, dostat se do extraligy cíl,“ řekl ústecký generální manažer Robert Kysela. Ujistil, že klub je finančně stabilizován. „Rozpočet bude na stejné či lepší úrovni než v minulém období.“

Oba muži v minulosti působili v Kladně, jeden jako trenér áčka i juniorů, druhý jako hráč. A oba také zlákali hned několik kladenských hráčů.

Předně Richarda Diviše, o jehož služby Kladno zřejmě stálo, a také borce, které už manažer Milan Volf a trenér Otakar Vejvoda z různých důvodů tolik nechtěli. Tedy Marka Čurillu a také Petra Hořavu, jenž už loni z Kladna odešel do Znojma.

„Nováčkům neříkám posily, ale noví hráči. Jisté je, že potenciál mají, ale záleží na nich, jak si povedou. To je teď těžké říci,“ konstatoval zamyšlený trenér Petr Rosol.

A hráčským rošádám nemusí být konec. „Nikdy neříkej nikdy. Záleží, jak stávajících třicet kluků naplní představy trenéra,“ konstatoval Jaromír Šindel.

„Nové hráče jsme vybírali s dostatečnou rozvahou a rozmyslem. Motivací bylo i to, že chceme tým omladit a dát větší prostor místním perspektivním hokejistům. Hlavně v první polovině sezony musí ukázat, co v nich je. Finální podobu kádru budeme dávat dohromady až v druhé polovině sezony, představu máme,“ prohlásil Kysela.

Ne všechny transfery se podařilo realizovat. Lvi jednali například s exkladenským Martinem Frolíkem, jenž na poslední chvíli upřednostnil nabídku Košic. „Mluvil jsem s ním asi pětkrát, předložil mu nabídky jako konkurence, avšak nakonec ho zlákala vidina hrát na Slovensku o mistrovský titul,“ uvedl ústecký generální manažer.

Ten už také nepočítá s obráncem Davidem Mizerou,ten v Kladně hrával za juniory než odešl s útočníkem Havlíčkem na sever Čech.

Vedení ústeckého klubu kvituje nový model soutěže i fakt, že baráž budou hrát z první ligy dva kluby. „Je to spravedlivější,“ shodli se všichni zainteresovaní.

Změny v kádru:

Přišli: Marek Čurilla, Richard Diviš (oba Kladno), Petr Hořava (Znojmo), David Ludvík (Kometa Brno), Tomáš Rod (Č. Budějovice), Pavel Francouz (Plzeň), Marek Laš (Plzeň).

Odešli: Michal a Roman Pšurný (oba Č. Budějovice), Jan Heřman (Plzeň), Andrej Novotný (Slovensko), Adam Šaffer (ukončil kariéru), Vladimír Gýna (neznámo), David Mizera (neznámo), Petr Přeučil (neznámo), Ladislav Vrtek (neznámo), František Mrázek (neznámo).