Loni spolu tyhle týmy bojovaly o udržení, letos už ale nasbíraly více bodů pro klidnější závěr sezony. Jihočeši jako lídr nadstavby B se dokonce těší na play-off a Řisuty sice musí být pořád ve střehu, protože poslední Hronov začal vyhrávat, už by se však baráži vyhnout měly.

Proti Písku jim chyběl střelecký fantom posledních týdnů David Routa, ale po trestu se vrátil Petr Janeček a právě on zahájil jedinou gólovou akci Řisut v celém utkání, po níž vyrovnával na 1:1 Petr Patyk. Mezičlánek gólové akce byl také zásadní a krásný - Vítězslav Bílek poslal Patykovi puk po otočce a střelec ukázal, že po dlouho absenci je zase ve formě - dal ve třetím zápase třetí branku.

Odpověděl tak na první branku Písku, který však nebyl lepší než domácí, ti dokonce napočítali možná víc velkých příležitostí.

Tu největší měl opět Patyk v úvodu třetího dějství, jenže si vylámal zuby na brankáři.

Rozhodl závěr. Ondřeje Sýkoru rozhodčí vyloučili, Písek si přenesl přesilovku do prodloužení a tam po dvaceti vteřinách ukončil duel přesnou ranou Hanus.

HC Řisuty – IHC Králové Písek 1:2 pp. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Patyk (Bílek, Janeček) – 22. Radoš (Volf, Hanus), 61. Hanus. Rozhodčí: Hacaperka – Sýkora, Thuma. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. Diváci: 90.

Řisuty: Šubrt – Řepka, Zich, Janda, Potěchin, Malovický, Pokorný – Bílek, Patyk, Janeček – Sýkora, Pejchal, Rendla – Výrut, Chamrád, Okegawa.