Začátek byl skutečně jako ze zlého snu. Už v 10. minutě upadl po kontaktu se slávistou brankář Hanuljak za svou klecí, nestihl se vrátit a Knot pohodlně trefil do prázdné. A za chvíli neviděl gólman Šafránkovo nahození a Rytíři prohrávali 0:2. Byli tak potrestáni za vlažný úvod, kdy na jejich hře bylo až příliš vidět, že do zápasu nevstoupili s koncentrací, jaká byla třeba.

Pak sice nějaké šance měli, Tenkrát netrefil prázdnou bránu, ale v polovině duelu se v přesilovce trefil rychlou ranou z mezikruží Zikmund a naděje ožila. Rychle zase ochabla, když se po pár vteřinách prosadil slávista Kadlec – 3:1.

Kladno potřebovalo ve třetím dějství rychle kontaktní gól a ten se mu skutečně povedlo dát Cetkovským, jenž doklepl do sítě vyraženou ránu Růžičky. Jenže byť poté Kladeňáci soupeře zatlačili, do žádných velkých šancí se už nedostali a mladíka ve slávistické bráně Frodla nepřekonali. Místo toho domácí Dušek při power play hostů vystihl rozehrávku a gólem do prázdné pečetil překvapení kola.

Odchody několika opor oslabená Slavia podala nejlepší výkon za posledních několik kol a ukázala, že se s ní musí nadále počítat. Kladno bude muset přidat, ve středu doma hostí Duklu Jihlava (18).

Slavia Praha – Rytíři Kladno 4:2 (2:0, 1:1, 0:1). Branky a nahrávky: 1. Knot (M. Kadlec), 5. Šafránek (Kolařík), 29. M. Kadlec (Kverka, Dušek), 60. Dušek – 29. Zikmund (Burger, Tenkrát), 44. Cetkovský (D. Růžička, Kubík).  Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Střely na branku: 36:31. Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Zídek, Polák. Diváci: 1825.

Slavia Praha: Frodl – Pohl, Knot, Kolařík, Holý, Bača, J. Novák, Andrlík – Kverka, Dušek, M. Kadlec – Kubica, Šafránek, Rys – Marcel, Tulačka, P. Beránek – Šteiner.

Kladno: Hanuljak – J. Drtina, P. Hořava, Ulrych, Ptáček, Kehar, D. Růžička, F. Matula, Repe – Machač, Burger, Tenkrát – Redlich, Kubík, Ton – Strnad, R. Přikryl, Zikmund – Cetkovský, Havlůj.