Rytíři nevstoupili do zápasu příliš dobře. V úvodu měly Litoměřice možnost přesilové hry pět na tři a tu využil tvrdou střelou od modré Bohumil Jank - 0:1. V deváté minutě se na modré napřáhl Brendon Nash, nedal litoměřickému brankáři žádnou šanci a bylo vyrovnáno - 1:1. Po chvilce se dostal ke střele z vrcholu kruhu Petr Beránek, jehož dělovka prolétla až za záda Mensatora - 1:2. Uběhla jedna minuta a na Kladně bylo znovu vyrovnáno! Krásnou kolmici přes brankoviště přetavil branku Vítězslav Bílek - 2:2.

Do druhé dvacetiminutovky už vstoupili domácí o poznání lépe. Nejprve ujížděl zcela osamocen na Krále Redlich, ovšem na hostujícího gólmana nevyzrál. Následně se prosadil David Dvořáček, který otočil vývoj utkání - 3:2. Další větší šanci jsme mohli vidět až v závěru třetiny, kdy ujížděl znovu do brejkové situace Redlich, ale ani tentokrát se nedokázal prosadit.
V úvodu poslední části po asistenci Stacha střílel Skuhravý, jenže na Krále nevyzrál. Ve čtyřicáté deváté minutě se ocitl před brankou Martin Procházka, na jehož střelu bohužel Mensator nedosáhl - 3:3. O chvilku později mohl Kladnu vrátit vedení Bílek, ten přihrávku Rudovského ovšem nezužitkoval, a tak šli Rytíři po čtvrté v sezoně do prodloužení.

V něm jsme se branky nedočkali, následovaly tedy samostatné nájezdy. V nich se nejprve krásným blafákem prosadil Stach, za hosty kontroval Doležal. Penalty nakonec rozhodl úspěšný střelec Jan Rudovský. Kladno bere dva body za vítězství 4:3.

Video z nájezdů ZDE

Rytíři Kladno - HC Stadion Litoměřice 4:3 sn (2:2, 1:0, 0:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Nash (Lukáč, Redlich), 15. Bílek (Stach, Zajíc), 26. Dvořáček (Redlich, Nash), rozh. náj. Rudovský – 4. Jank (Krstev), 14. Beránek (Krstev), 49. Ma. Procházka (Ondráček, Kopta). Vyloučení: 9:6 + Kindl (KLA) 10 min. za naražení ze zadu. Využití: 1:1. Střely: 27:22. Rozhodčí: Pražák – Štofa, Beneš. Diváci: 1741.

Rytíři Kladno: Mensator – Nash, Repe, Růžička, Kehar, Zajíc, Gutwald, Kolářík – Horna, Skuhravý, Kindl - V. Bílek, Stach, Rudovský - Machač, Pitule, Dalecký - Dvořáček, Lukáč, Redlich. Trenéři: Lidický a Čermák.

HC Stadion Litoměřice: Král – Krstev, Piegl, D. Bílek, Plášil, Mikliš, Jank, Málek – Beránek, Berger, Ma. Procházka, Švagrovksý, Valášek, Doležal, Kopta, Nedvídek, Ondráček, Brandejský, Racek, Mi. Procházka. Trenéři: Kučera a Tvrzník.

Zdroj: Rytíři Kladno