Do zápasu vstoupili Rytíři opět značně oslabeni hlavně v útočné vozbě, protože k trojici zraněných Strnad, Přikryl, Kurjanov museli oželet také Miloše Hořavu, jehož na led nepustila dohoda s Litvínovem, který ho v zimě do Kladna pouštěl. Na led se tak opět dostal nejen Patyk, ale i další junior Vildumetz.

Pro Kladno se zápas přesto vyvíjel lépe. Začalo aktivněji než soupeř a jeho snahu proměnil do úvodní barážové trefy týmu Adam Kubík, když z pravého křídla milimetrově přesnou ranou využil přesilovku.

Domácí zahájili lépe i druhou část, jenže mladíček Vildumetz v úniku dvou na jednoho nezpracoval dobrou přihrávku Machače a poté se nepovedly modrobílým dvě přesilovky. „Přesto kluky pochválím, nebudu je hanit. Někteří hráli poprvé nebo podruhé a ověřili si, že proti těmhle týmům mohou hrát,“ říkal po zápase asistent kouče Kladna Pavel Patera.

Hosté toho využili a svou první početní převahu bleskově zužitkovali ve vyrovnání, když akci rozjel jejich tahoun Hübl a sám si dojel vyraženou ránu – 1:1. Litvínov poté získal půdu pod nohama a zle Kladenským do konce třetiny zatápěl. „Trvalo nám, než jsme si zvykli na užší kluziště, ale pomohlo nám vyrovnání, pak už jsme si vytvářeli víc šancí,“ říkal hostující trenér Jiří Šlégr.

Hořkou pilulku pak hosté ordinovali v úvodu třetí třetiny, kdy při hře čtyři na čtyři nenápadnou ranou propálil Cikánka útočník Řehoř. Rytíři mohli vyrovnat v přesilovce, jenže Tůmu vychytal výtečný Petrásek. Poté ho z parádní pozice neprostřelil ani Kaut.

Domácí zatlačili Severočechy i v závěru, pomohli si i odvoláním brankáře Cikánka, ale přes drtivý nápor Petráska nepřekonali.

„Oba góly jsme soupeři darovali,“ posteskl si Pavel Patera.  Podle něj mužstvo začalo tak, jak od něj trenéři chtěli, tedy velmi aktivně. "Ve druhé třetině se to trochu obrátilo, začali jsme zbytečně panikařit. Litvínov zaslouženě vyrovnal, ale třetí třetina byla vyrovnaná a zápasu by asi víc slušel vyrovnaný stav," mrzelo Pateru.

Jiří Šlégr pochválil Kladno za úvod, kdy na jeho tým vlétlo. "Měli jsme snad tři střely, žádnou šanci. Museli jsme změnit hru, trochu se zatáhnout a čekat na svoje šance. Jsme ale rádi, že jsme urvali další vítězství a mužstvu děkuji za bojovnost a že zvládlo zápas otočit," dodal Jiří Šlégr s pochvalou pro fanoušky obou táborů za atmosféru, jakou vytvořili.

Rytíři Kladno – HC Verva Litvínov 1:2 (1:0, 0:1, 0:1).

Branky a nahrávky: 12. Kubík (Štich) – 29. V. Hübl (Jurčík, J. Mikúš), 43. Řehoř (Trávníček). Rozhodčí: Úlehla, Hribik – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:7, využití: 1:1. Diváků: 5200.

Kladno: Cikánek – Matula, Štich, Repe, Štindl, Kehar, Lenďák, Zelingr – Redlich, T. Kaut, Kružík – Kloz, Kubík, D. Tůma – Vildumetz, Machač, Svedlund – Zikmund, Patyk, Pekr.

Litvínov: Petrásek – Frolo, Šesták, Sklenička, Gula, Baránek, Sörvik, L. Doudera – J. Černý, J. Mikúš, Gerhát – Trávníček, Řehoř, Matoušek – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Jurčík, Válek, Jícha.